Smetanová omáčka k masu

Napsal | 31.3.2014

Věděli jste, že IKEA není jen obrovským obchoďákem, kde se prodává nábytek? Věděli jste, že IKEA nabízí rovněž mnoho doplňků do domácnosti, jako jsou potraviny, nápoje a švédské speciality? Jestliže ne, pak máme dnes článek přesně pro Vás, jelikož dnešním tématem budou omáčky a džemy značky IKEA.

Sladké džemy

Začneme sladkým a to sice džemy. Na pultech kteréhokoliv obchodního řetězce IKEA můžete zakoupit celkem 6 různých příchutí džemů, které jsou vyráběny výhradně z kvalitních odrůd ovoce. Všechny džemy mají navíc označení BIO, které vypovídá o výrobním procesu šetrnému k životnímu prostředí a vylučuje umělé konzervanty a barviva. Konkrétně se jedná o bezovo-pomerančový džem (SYLT APELSIN & FLADER), borůvkový džem (SYLT BLABAR), džem z malin a borůvek (SYLT HALLON & BLABAR), morušový džem (SYLT HJORTRON), jahodový džem (SYLT JORDGUBB), angreštový džem (SYLT KRUSBAR) a nakonec brusinkový džem (SYLT LINGON). Všechny džemy s výjimkou morušového, který stojí 169 korun za 0,45kg, stojí všechny 69 korun za 0,4kg.

Omáčky k masu

Co se týče omáček, největší zastoupení mají omáčky k masu. Za zmínku určitě stojí smetanová omáčka k masu (GRADDSAS) za 19 korun na 36g balení. Tato tradiční švédská omáčka se skvěle hodí k masovým kuličkám, hovězímu nebo vepřovému masu. Nápadití kuchaři mohou vyzkoušet omáčku dochutit hořčicí (SENAP MILD za 35kč/0,5l), či pepřem. Tím ale rozhodně nabídka omáček nekončí – IKEA nabízí i křenovou omáčku (SAS PEPPARROT), omáčku na lososa (SAS SENAP & DILL), či třeba hořčičnou a bazalkovou omáčku (SAS SENAP & BASILIKA), jež je rovněž výborná v kombinaci s pečeným i grilovaným masem.

S námi Vám v obchodním řetězci IKEA už nic neuteče!

Zdroj – Oficální stránky IKEA