Sedátko do vany pro děti a seniory

Napsal | 1.10.2015

Přejeme první krásný říjnový den. Vánoce tu máme za necelé 3 měsíce – což se opravdu kvapem blíží! Listí nám už pomalu opadává, slunce zapadá dřív a zima pomalu klepe na dveře. Dnes si dáme pauzičku od výzdoby bytu v podobě dekorací a zaměříme se na jeden problém, kteří řeší rodiče i děti. Povíme si něco o sedátkách do vany, jenž usnadní manipulaci s lidmi ve vaně!

Možná si říkáte proč mluvíme o rodičích i dětech zároveň. Je to velice prosté. Nejprve nám dovolte vysvětlit k čemu potřebují rodiče sedátko do vany. Rodiče jej kupují hlavně kvůli tomu, aby umožnili své ratolesti bezpečné koupání, dobrý přístup k omytí děťátka a k bezpečné manipulaci ve vaně.

Děti naopak kupují sedátka pro své stará rodiče, kteří již mají sníženou schopnost mobility. Svou konstrukcí tak umožňují snadné úkony osobní hygieny, eliminují riziko poranení, zajišťují větší samostatnost a hlavně usnaďnují manipulaci.

Nejdříve si ale ukážeme vhodné sedátka do vany pro děti.

Sedátka pro děti

Pokud bychom měli doporučit jedno sedátko tak to bude sedátko značky Aquababy. Dá se pořídit hned v několika barvách – modré, zelené, žluté, bílé, růžové a červené. Nejnižší ceny dle srovnávače Heureka začínají na 450 Kč a nejdražší atakují hranice 600 Kč.

Modré sedátko do vany pro děti

Modré sedátko do vany pro děti

Pokud váhate nad tím zda sedátko využijete a zda je vůbec třeba, tak si přečtěte názory jiných maminek ze serveru emimino.cz

Rady od uživatelky Panuška

za mě zbytečné, malá byla ve vaničce, pak jen ve vaně a teď jsme se vrátili zpět k vaničce. Máme z ikey tu protiskluzovou a nemůžu si jí vynachválit. Vanu máme velkou rohovou a tam by mi zdrahala.Ve vaničce si vyhraje, neklouže jí to a spokojené jsme obě :lol:

Naproti tomu Werča na sedátko nedá dopustit

Já bych se bez něj neobešla..zatímco mi malej seděl ve vaně,mohla jsem třeba v koupelně v klidu poklidit,roztřídit prádlo do pračky,připravit si věci na prcka nebo jen na otočku odběhnout třeba stáhnout hrnec z plotny.Podložku máme ted když už je větší,ale u těch menších dětí mi přijde že to nestačí,rozhodně bych si nedovolila se od něj hnout..Bylo to fajn i když jsme se s malým koupali,nemuseli jsme ho neustále držet aby náhodou nesklouzl..Určitě to využiju ted u druhého, i když zatím ho má od nás půjčené kamarádka a taky je velice spokojená..Takže za mě ano.

Takže je to jen na Vás 🙂

Sedátka pro seniory

Hned na začátek by bylo dobré říci, že investice do sedátka pro seniory je o něco nákladnější. Ceny začínají na 1 000 Kč a nejdražší sedátka atakují až hranici 3 600. Oproti sedátkům pro děti jsou ty pro seniory vyrobeny z tvrdších a odolnějších materiálů, neboť podléhají větší zátěži. Dražší obsahují i otočný kloub pro naprosto bezproblémovou manipulaci.

My jsme pro Vás vybrali takzvanou zlatou střední cestu a to závěsnou sedačku s opěrátkem za 1 300 Kč. Bohužel zdravotní pojišťovna tuto pomůcku nehradí a proto si myslíme, že dávat za ní kolem 3000 je zbytečné. Proto doporučujeme tuto

zdroj -potrebyproseniory.cz

zdroj -potrebyproseniory.cz

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil. Přinesl Vám spoustu zajímavých informacích a snad i na základě nich jsme Vám usnadnili výběr toho správného sedátka. Tímto se s Vámi loučíme a budeme se těšit u dalšího článku.