Jak si vyrobit jarní dekorace?

Napsal | 15.3.2015

Jaro přišlo v letošním roce 2015 poměrně brzy a už v půlce února jsme si mohli užívat nezvykle vysokých teplot. Pravidelná dávka slunečních paprsků ale přichází definitivně až s březnem. Pokud se tedy už připravujete na velikonoce, nebo jste už začali s jarním úklidem, dost možná Vám dnes dáme tu pravou dávku inspirace – zaměříme se totiž na jarní dekorace.

Papírové květiny

Papírová květinaPokud nechcete utrácet horentní sumy v domácích potřebách a supermarketech, můžete si jarní dekorace vyrobit sami doma. Stačí k tomu jenom trochu zručnosti a inspirace. My jsme se jako první zaměřili na papírové květiny. K jejich výrobě Vám stačí pouze barevné papíry, nůžky, tužka, lepidlo a drátek – čili věci, které se dají poměrně snadno sehnat v leckteré domácnosti. Ve svém principu si nakreslíte nepravidelnou spirálu na čtvrtku, kterou následně vystřihnete a složíte tak, aby vznikla hezká růžička. Tu pak můžete opatřit ještě stonkem, nebo lístky… kompletní návod najdete na Keliwood.cz, odkud je i převzata tato ilustrace.

Děrovaná vajíčka

Děrovaná vajíčka z provázkůZe serveru Keliwood nás velmi zaujalo ještě děrované vajíčko z provázků. I jeho princip je velice jednoduchý a postačí Vám pouze provázek, lepidlo, balónek a nůžky. Lehce si nafouknete balónek, na který namotáváte lepidlem nasáklé bavlnky. Po zaschnutí balónek vypustíte a vajíčko je na světě! Jeho výroba je velice jednoduchá a rychlá, přičemž pověsit si ho můžete prakticky kamkoliv. Výsledek by měl vypadat zhruba tak, jak vidíte na obrázku (opět převzato k Keliwood.cz, kde najdete i mnohem více návodů na zajímavé jarní dekorace).

Další inspirace

Mnoho inspirace Vám pak může poskytnout populární pořad Rady ptáka loskutáka, jež ještě donedávna vysílala TV NOVA. V jejich archivu na stránkách loskutak.nova.cz najdete návody třeba na berušky, zvonečky z květináčů, nebo třeba papírová zvířátka.

Pokud máte i Vy nějaký dobrý tip na jarní dekoraci, se kterou byste se rádi pochlubili, uričtě nám napište do komentářů!

Jak si vyrobit jarní dekorace?
Jak se vám líbil článek?

One thought on “Jak si vyrobit jarní dekorace?

  1. Pingback: Velikonoční dekorace vlastní výroba – návody

Není možné diskutovat