Vestavný domací konvektomat

Napsal | 27.7.2014

Většina lidí při slově „konvektomat“ nejprve zapátrá po slovníku, ale ve světě gastronomie není tento přístroj žádnou novinkou. Tento trend ve vaření však už není vyhrazen pouze špičkovým restauracím; nově si ho můžou pořídit i amatérští kuchaři do svých vlastních kuchyní. Tak proč neoživit svoje každodenní vaření?

Konvektomat?

Pokud se stále pídíte po tom, co to vlastně ten konvektomat je, odpověď je velmi jednoduchá. Tento přístroj svou funkcí připomíná kuchyňskou troubu, kombinuje však vlastnosti horkovzdušné trouby se zařízením s parním systémem. V konvektomatu je tak možné téměř vše: péct, dusit, vařit, grilovat i sušit nejrůznější potraviny, vaření v páře je navíc velmi zdravé, jelikož nepotřebuje žádný tuk. To však není jedinou výhodou konvektomatu!

Příprava pokrmů

Příprava pokrmů v konvektomatu je velmi snadná a nabízí celou škálu možností. Samotné vaření na páře se ideálně hodí ke zpracování zeleniny nebo rýže, protože teplota při vaření není tak vysoká a potraviny si tak uchovají všechny cenné vitamíny a živiny. Pokud však spojíte parní režim s vařením pomocí horkého vzduchu, hodí se konvektomat perfektně k pečení masa, které při takové přípravě zůstane šťavnaté a získá jedinečnou chuť.

Ušetříte nejen čas, ale i své peníze

Konvektomat je v kuchyni schopen nahradit řadu dalších, méně výkonných přístrojů, a navíc v něm můžete připravovat více pokrmů najednou, a tak ušetřit spotřebu nejen energie, ale i vody. Většina kvalitnějších přístrojů zároveň poskytuje možnosti vlastního sestavení různých pečicích programů tak, aby zařízení samo připravilo pokrm přesně podle vašich představ, a vy jste přitom ušetřili cenný čas dříve strávený nad plotnou. Připravte večeři svých snů bez zbytečné námahy; vždyť konvektomat je téměř schopen vařit za vás!

Konvektomat je ideálním pomocníkem do kuchyně nejen pro zkušené kuchaře, ale i pro úplné začátečníky, kterým umožní vařit jako profesionálové. Tak proč vařit stále ještě s vašimi zastaralými přístroji? Poohlédněte se v obchodě s kuchyňským náčiním a dodejte svému vaření nový šmrnc!

One thought on “Vestavný domací konvektomat

Není možné diskutovat