Švédský koláč s jablky

Napsal | 22.2.2014

Obchodní řetězec IKEA nenabízí jen nábytek či bytové doplňky, jak by se mohlo zdát. Můžete zde pořídit i švédské speciality. Jednou z nich je švédský jablečný koláč ÄPPELKAKA.

Jablečný koláč ÄPPELKAKA

Jedná se o tradiční švédský koláč se šťavnatými čerstvými jablky. Tato jablka jsou uschována pod lehkým těstem a jsou poprášeny jemnou sladkou skořicí.

ÄPPELKAKA se samozřejmě podává jako dezert, nelépe ke kávě nebo k čaji. Nejlépe chutná vlažný a přelitý vanilkovým pudinkem, který dokonale propojí všechny chutě. ¨

V IKEA můžete tento koláč zakoupit buďto v mražené podobě nebo ho můžete ochutnat přímo v restauraci, která je součástí každého obchodu IKEA. Co se týče množství, jedná se o 600 g v jedné krabici. Možná si říkáte, že Vám nějak nesedí, aby obchod, který nabízí především nábytek, prodával i jídlo. Vůbec se však nebojte ochutnat, jelikož tyto koláče se dovážejí přímo ze Švédska. Cena jednoho je pouze 89 Kč.

SÅS VANILJ

Chcete-li si koláč zakoupit doma a vychutnat si ho přesně jako pravý Švéd nesmíte opomenout vanilkovou polevu. Rozhodně se ale nevyplatí, kupovat nějakou z našem místním super marketu. To by už přece nebylo ono. Pokud si zakoupíte koláč, kupte si i originální polevu SÅS VANILJ. Prodává se za 29 Kč v jakékoliv IKEE a to v množství 500ml.

Takže doufáme, že pojídání koláče pro Vás bude nezapomenutelný zážitek a budeme se těšit u dalšího článku. Psss a při čtení moc neslintejte – Víme, že se Vám sbíhají chutě.

Zdroj – Oficální stránky IKEA