Sítko na sypaný čaj

Napsal | 19.6.2014

Jistě si nelze představit při pití čaje větší pohromu, než že v tomto lahodném horkém nápoji naleznete kousky sušených lístků, ze kterých byl čaj vyluhován. Tato situace může jistě nastat při přípravě a následném pití sypaného čaje, naopak u sáčkovaného je toto nemožné. Nicméně, někteří gurmáni si i tak potrpí na svůj oblíbený sypaný čaj a věnují značné úsilí tomu, aby byl čaj co nejchutnější – čekají vhodnou dobu na vyluhování a vybírají si čaje, u kterých vědí, že jsou zárukou skvělé chuti (například tradiční anglický čaj, čínský čaj). Jak ale zabránit tomu, aby se plánované pochutnání bez menšího problému změnilo v nechtěnou obtíž? Řešením je nekompromisně sítko na sypaný čaj. V tomto článku se tedy pochopitelně budeme zabývat problematikou tohoto nástroje, který je velice nápomocný při přípravě.

Konec zkažené přípravě čaje

Valná část současné společnosti, která si potrpí na dokonalou přípravu čaje, může právě sítkem na sypaný čaj svoje úsilí podpořit. „Čajíčkáři“ již nebudou muset trpět tím, že při pití naleznou plovoucí kus listu čaje v jejich nápoji či na dně hrnku. Sítko má tedy jasný účel – zabránit tomu, aby se po vyluhování sypané byliny dostala i do konečného produktu, který se již bude podávat.

Sítko na sypaný čaj funguje následujícím způsobem – jedná se o nádobku, většinou válcovitého tvaru, jejíž stěny jsou proděravěné tak miniaturními dírkami, že jimi neprojde ani nejmenší částečka čaje. Ta se naplní sypaným čajem a ponoří do horké vody, kterým je naplněný například hrnek, ve kterém byste rádi čaj viděli. Uvolňuje se tedy pouze chtěný výluh a tak se tedy účel nemine s účinkem tohoto pomocníka.

Tip pro Vás

Jistě není novinkou, že internetových i kamenných obchodů, které nabízejí podobné výrobky, je velice mnoho. Tato situace zhoršuje možnosti ohledně výběru vhodného produktu, který bude vyhovovat jak cenově, tak i svou jakostí. Právě proto je tu naše doporučení, které Vám svízelnou situaci ulehčí.

Věříme, že pokud dáte na naši radu, budete s výsledkem nadmíru spokojeni a pokud máte nějaké připomínky, nebojte se je zanechat v komentářích pod článkem.