Šalvějový čaj – recept, účinky a užívání

Napsal | 13.3.2014

Trápí Vás nechutenství, nadýmání či průjmy a nechcete to řešit pomocí různých léků a prášků? Pokud preferujete přírodní léčbu, pak určitě zkuste čaj ze šalvěje. Tento čaj je ideální pro léčení právě výše uvedených nepříjemností.

Příprava

Šalvějový čaj se ale kromě vnitřního užití, dá použít i zevně. Pomáhá při zánětech dutiny ústní, ale hodí se i k její pouhé dezinfekci. Co se týče jeho přípravy, nejedná se o nic složitého. 1 nálevový sáček se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá se 15 minut vylouhovat. Pro nejefektivnější účinek by se měl nálev pít 3x denně, a to teplý. Jestli však máte v plánu užít nálev zevně, množství sáčků i vody se liší. Na kloktadlo použijte 2 sáčky na 120 ml vroucí vody – a opět 15 minut louhování.

Účinky

Šalvěj má, jakožto bylinka, silné léčivé účinky. Což způsobuje problém, že ve vysokých dávkách může působit toxicky. Je nejznámější pro své dezinfekční, antibakteriální a antivirózní účinky. Proto je šalvějový čaj skutečně výtečným pomocníkem, přepadne-li nás náhle rýma, kašel, angína, klasická chřipka i jiné onemocnění cest dýchacích. Pití čajů z šalvěje také výrazně napomáhá prevenci organismu před těmito i jinými vetřelci.

Užívání

Šalvějový čaj není vhodný pro děti. Konzumovat se smí pouze až od 18 let. Zároveň se po jeho vypití nedoporučuje řídit automobil, jelikož schopnost koncentrace může být snížena.

2 thoughts on “Šalvějový čaj – recept, účinky a užívání

  1. Marie Švajdová

    Děkuji moc za tento článek. Mám teď chorého synka a právě jsem přemýšlela jak ho léčit. Nechci furt do něj cpát další a další chemii, protože si myslím, že jeho tělíčku to opravdu nesvědčí. Raději se přikláním k alternativním léčbám, a myslím si, že tohle by mohlo fungovat. Ještě jednou díky

  2. pepina

    Tak jsem manželovi čajíček také naordinovala tak jsem na to tedy zvědavá. Doufáme, že to zabere.

Není možné diskutovat