Potravinářský teploměr

Napsal | 23.4.2014

Každý z kuchařů si už jistě někdy položil tuto otázku: Jak docílit toho, aby připravovaný pokrm byl upravován vždy za té ideální teploty? Jak zajistit, aby se jídlo nikdy nepřipálilo, aniž bychom museli bez přestání stát nad hrnci? Potravinářský teploměr a časovač Fantast od společnosti IKEA nabízí snadné a výkonné řešení.

Digitální teploměr FANTAST

Digitální teploměr Fantast je skvělým pomocníkem do každé kuchyně. Už nebudete muset své vaření kontrolovat každých pět minut; s teploměrem Fantast i zapomenete, že se vám v hrnci něco chystá. Je konec stresu v kuchyni, je konec připáleným večeřím nebo moučníkům. Teploměr Fantast je ideální nejen pro profesionální kuchaře, ale i pro nadšené laiky, kteří chtějí svému vaření dodat punc dokonalosti. Jeho preciznost zaručeně promění každou kuchyň ve špičkovou restauraci. Digitální časovač navíc zajistí, že vám z vašeho vaření neunikne ani vteřina. Už žádné odhady, už žádné ledabylé vaření jen tak „od oka“ – s teploměrem Fantast se nikdy nemůžete splést. Stanete se králi kuchyně a ani se u toho nebudete muset namáhat.

Snadné použití

Na zadní straně přístroje naleznete páčku, pomocí které je možno přepínat mezi měřičem teploty (COOK) a časovačem (TIMER). Teploměr měří teplotu až do 130° Celsia (tj. do 266° Fahrenheita). Použití je velmi snadné; pouze nastavíte vámi požadovanou teplotu, zasunete ocelovou sondu do připravovaného pokrmu, a až potraviny dosáhnou požadované teplotní hranice, přístroj vás sám upozorní a vy můžete bezpečně pokračovat ve vaření.

Nemějte obavy, že vám teploměr při vaření bude jakkoli překážet; kovová sonda je dostatečně dlouhá na to, abyste mohli přístroj uložit do bezpečné vzdálenosti od připravovaného jídla. A i kdyby se cokoli stalo, pogumovaný povrch teploměru Fantast vám zaručí snadné očištění a celkovou údržbu. Sonda je navíc vysoce teplovzdorná a snese teploty až do 220° Celsia.

Baterie k přístroji je možno zakoupit taktéž v obchodním domě IKEA. Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a budeme se těšit zase u dalšího.