Pánské doplňky ve stylu magického ornamentalismu

Napsal | 9.1.2016
Vážení čtenáři, nedávno jsme zde publikovali článek o českém umělci Janu Hachranovi a jeho stylu, který se jmenuje magický ornamentalismus.

Jan Hachran je mladý výtvarník, který tvoří hlavně zajímavé zlaté obrazy pomocí speciální techniky sítotisku, ale v poslední době se věnuje i navrhování doplňků, které reflektují jeho uměleckou filosofii. Nedávno spustil takový menší projekt, který nazval Sanctum Imperium Romanum – jedná se vlastně o takový zatím malý internetový obchůdek na Fleru s výrobky ve stylu magického ornamentalismu. Lze zde najít několik zajímavých kousků, které nás zaujali, a proto nám dovolte, abychom se o některých rozepsali trochu více.
Logo značky Sanctum Imperium Romanum

Logo značky Sanctum Imperium Romanum

Mladému umělci přejeme mnoho úspěchů, jeho vývoj budeme i nadále sledovat a jsme rádi, že ho můžeme alespoň takto symbolicky podpořit. Jak již bylo řečeno, všechny tyto doplňky jsou vytvořeny podle filosofie magického ornamentalismu, která je syntézou evropské esoterické tradice, mysticismu, vlastenectví, umění a řemesla. Jedná se navíc o 100% české výrobky.

Svatováclavský odznak

Jedná se o odznáček do klopy, který zobrazuje svatováclavskou plamínkovou orlici, jenž byla prvním historicky doloženým symbolem českých zemí než ji v Čechách nahradil dvouocasý lev a na Moravě šachovaná orlice. Nadále však zůstala symbolem našeho patrona, svatého Václava a v této souvislosti je dodnes připomínána.
Svatováclavský odznak od Jana Hachrana

Svatováclavský odznak od Jana Hachrana

Produkt je možné zakoupit zde – Objednací formulář

Manžetové knoflíčky se svatým Jiřím a drakem

Svatý Jiří, latinsky sanctus Georgius, se narodil nejpravděpodobněji ve 3. století ve východních provincii Římské říše, konkrétně v Anatolii. Byl římským legionářem, stejně jako jeho otec. Při velikém pronásledování křesťanů za císaře Diokleciána se odmítl jako voják a křesťan na těchto akcí podílet a sám byl podroben krutému mučení, během kterého zemřel. Nejznámější svatojiřská legenda se však týká jeho souboje s drakem. Ten se odehrál u města Kyrény v Lybii, u kterého se nacházel pramen, jenž byl jediným zdrojem vody pro celé okolí. Jednoho dne se však u něj uhnízdil drak a zoufalí obyvatelé, aby alespoň nějakou vodu získali, museli draka vylákat každý den z hnízda. Jediný způsob jak toho dosáhnout byla však lidská oběť a ve městě se každý den losovalo, kdo se jí stane. Jednou padl los na královskou dceru, ale zrovna kolem jel svatý Jiří, který draka zabil. Obyvatelé byli šťastní a z vděčnosti se všichni zřekli pohanství a přijali křesťanství. A právě onen legendární boj je na těchto knoflíčcích vyobrazen.
Manžetové knoflíčky - Jiří a Drak

Manžetové knoflíčky – Jiří a Drak

Produkt je možné zakoupit zde – Objednací formulář

Krabička s manžetovými knoflíčky a odznakem do klopy

Jedná se o dárkovou krabičku, která obsahuje již zmíněné manžetové knoflíčky se svatým Jiřím a drakem + svatováclavský odznak do klopy. Jedná se v podstatě o umělecký komplet pánských doplňků vhodných jako dárek. K této krabičce dostanete ještě malou knížečku, ve které bude stručně vysvětlen mystický význam použité symboliky.

Dárková sada - otevřená

Dárková sada – otevřená

Produkt je možné zakoupit zde – Objednací formulář

Cyrilometodějský křížek

Tradiční přívěšek vhodný pro muže i ženy, který je inspirovaný uměním Velké Moravy a Byzantské říše. Zároveň se v něm ukrývá i poměrně nečekaný mystický prvek, který ztotožňuje Krista s bájným řeckým Orfeem.

Cyrilometodějský křížek

Cyrilometodějský křížek

Produkt je možné zakoupit zde – Objednací formulář

Pokud Vás jakýkoliv z těchto umělecko – řemeslných výrobků zaujal, navštiv obchod značky na Fleru

Osobní stránky Jana Hachrana: http://janhachran.cz

V případě dotazů neváhejte kontaktujte nás. Vaše dotazy předáme Janu Hachranovi, který Vám na vše rád odpoví.