Lžička s brčkem

Napsal | 30.1.2015

Ležíte na pláži a pijete například ledovou tříšť, ale tříšť se rozpouští příliš pomalu a Vy jste už ochucenou vodu vypili. Co s tím? Pro Vás a mnohé další jsou tu lžičky s brčkem- samozřejmě v jednom.

Dva v jednom

Tyto speciální lžičky lze použít jako normální brčko, ale zároveň i jako lžičku. V rukojeti lžičky je totiž dutina, kterou lze pití nasávat. Když dojde pití a na dně skleničky zůstanou jen pevnější části, použijete jednoduše tu druhou část. Rukojeť výrobku bývá někdy zahnutá, což umožňuje snazší manipulaci. Tyto důmyslné produkty jsou vyrobené z ušlechtilé nerezové oceli, takže se bohužel nedají bez problémů mýt v myčce.

Lžičky mohou být jak lesklé, tak i matné, to záleží na Vámi zakoupeném typu. Po určitém čase ale dochází k tomu, že vnitřek brčka ztmavne. To je způsobené nečistotami, které v dutině ulpívají. Je proto důležité brčka pečlivě vymývat. Po určitém čase se ale ztmavnutí stejně neubráníte.  Tyto výrobky jsou také dobrým prostředkem, jak ušetřit, protože Vy už nebudete muset nikdy kupovat plastová brčka.

Ideální pro zahradní party

Lžičky s brčkem se skvěle uplatní na různých oslavách a zahradních party. Zde můžete klidně pít zmíněnou ledovou tříšť, ledovou kávu nebo různé koktejly, jako například mojito, pinacoladu nebo cuba libre. Také se skvěle hodí do kaváren a cukráren, kde mohou nahradit speciální lžičky na latte macchiato. Pak je lze také použít pro konzumaci zmrzlinových pohárů. Výrobek uvítají i profesionální barmani. Lžičky bývají dlouhé okolo 22 centimetrů, což odpovídá délce klasického brčka. Tato velikost nás i zároveň tak trochu chrání před namočením konců prstů.

Jak je to s cenou?

Tento druh lžic nepatří zrovna mezi nejlevnější, ale pokud často používáte brčka, měli byste si určitě alespoň dvě lžičky s brčkem domů pořídit. Jejich cena se blíží stu korun, ovšem jejich koupi nebudete litovat. I přes jejich horší dostupnost nepatří tyto lžičky mezi běžné vybavení kuchyně.