Jak ušetřit v domácnosti?

Napsal | 1.9.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém řešíme různé rady a tipy, kterými se můžete inspirovat a tak třeba zvýšit svou životní úroveň opravdu jednoduchými způsoby. V tomto článku bude středem dění téma, nad kterým uvažuje především nižší a střední vrstva společnosti, není to však pravidlem. Budeme zabývat všetečnou otázkou a to – jak ušetřit v domácnosti? Pojďme se na to tedy podívat.

Kdo šetří, má za tři!

Ne každý má příznivou finanční situaci. Proto je nutné v některých případech dvakrát až třikrát přemýšlet, jaké věci do domácnosti nakoupit a poté také jestli je to natolik nutná záležitost. Stejně tak tomu je při spotřebě například vody, která také není zadarmo a její cena se stále zvyšuje, elektrická energie je na tom stejně – rozhodně její cena neklesá. O plynu ani nemluvě také vzhledem k tomu, co se děje v zemích, odkaď se plyn dováží k nám do země plynovodem.

Šetřit v domácnosti můžeme jen za pomocí rozumu a přirozené inteligence. Důkazem používání těchto vlastností je třeba to, že si člověk zbytečně nepůjčuje ať už od bank, které lákají na nízké splátky, které však trvají opravdu dlouhou dobu a v konečném důsledku můžete klidně zaplatit o 50 procent více, než kolik bylo půjčeno, tak také od „důvěryhodných“ společností, které zase lákají na to, jak rychle se dostanete k penězům. Nesmíte skákat na taháky typu „peníze rovnou na ruku“ či „hotovost do hodiny k dispozici“.

Vždy je lepší se trochu uskromnit, než se dostat do dluhové pasti a skončit s osobním bankrotem na mizině.

Podělte se o Vaše rady a zkušenosti!

My se ale ptáme – co napadá Vás? Jaké máte Vy rady ohledně toho, jak ušetřit v domácnosti? Na čem nejvíce šetříte a jak moc efektivní je to způsob? Máte již nějaké zkušenosti s tím, jaké to je dostat se do takové situace? O všem se můžete rozepsat do komentářů pod článkem, kde by mohla vzniknout diskuze na toto téma, ze které se můžeme všichni dobře poučit.

 

Jak se vám líbil článek?

One thought on “Jak ušetřit v domácnosti?

  1. Ondra

    Zdravím Vás, v poslední době je toto opravdu žhavé téma a doléhá i na mě, já osobně jsem se o šetření, nikdy moc nezajímal, ale nyní doléhá i na mě. Je až neuvěřitelné, kolik peněz člověku ročně uteče.

Není možné diskutovat