Kuchyňská silikonová chňapka

Napsal | 24.2.2014

Už jste se někdy při vaření či pečení velmi nepříjemně spálili? Potřebovali jste vytáhnout koláč z trouby a po ruce nebylo nic než obyčejná utěrka? Tomu je po dnešku konec.

Pohádkově vzhlížející kuchyňská chňapka STINN je vyrobena z tepelně velmi dobře izolujícího silikonu a díky malé dírce na okraji se dá krásně zavěsit na úchytku od vedle trouby stojící skříňky. (Některé trouby od společnosti IKEA dokonce k tomuto účelu nabízejí jednoduchý kolíček po straně spotřebiče).

Design chňapky

Design chňapky má na svědomí velmi šikovná návrhářka Wiebke Braasch, které se podařilo udělat i z tak obyčejného předmětu jako je kuchyňská chňapka velmi zajímavý a zejména praktický doplněk Vaší domácnosti.Jak bylo již řečeno, produkt je celý vyroben z červeného silikonu, jenž je (téměr) dokonalým izolantem tepla a pro využití v kuchyni se tak přímo nabízí. Na obous stranách chňapky je prostor, který je pokryt jemným designovým vzorem, jenž je krásným doplněním celkového vzhledu výrobku.

Vlastnosti

Důležitou věcí na každé pořádné chňapce je výdrž. Obyčejná přežije bez poškození teploty do maximálně dvou set stupňů Celsia. Chňapka STINN je ale díky pryžovému materiálu uzpůsobena teplotám až do 250 stupňů. Další skvělou věcí je možnost dát ji jednoduše do myčky a umýt s nádobím. Chňapka se samozřejmě časem zašpiní a tak je tato vlastnost velmi ceněná právě proto, že obyčejné textilní chňapky je nutné prát zdlouhavě v pračce. Do třetice je tu další potěšující vlastnost. Chňapka je vyrobena ze stoprocentně recyklovatelného materiálu a tak se nemusíte zdráhat a můžete ji po zakoupení jiné jednoduše odnést na nejbližší pobočku IKEA a tam ji zrecyklují.

Chňapka je k dostání na všech prodejnách IKEA a to za krásnou cenu 69 korun, která Vás rozhodně nedonutí sáhnout hluboko do kapsy a za takové peníze dostanete produkt s pocitově určitě větší hodnotou.

Zdroj – Oficální stránky IKEA