Čističe skel sprchových koutů

Napsal | 29.10.2016

Každý kdo má doma koupelnu a v ní sprchový kout ví, že je s ním více starostí než se zdá. Nikdo nemá rád pohled na zaneřáděné sklo od vodního kamene. Dnes se společně podíváme na to, jak se tomuto nežádoucímu znečištění vyhnout.

Pryč s vodním kamenem!

Co může být horšího, než když přijdete po náročném dni do koupelny. Těšíte si jak si dáte relaxační sprchu a nejednou nevidíte od dveří ani na kohoutek sprchy. Sklo je totiž kompletně špinavé odvodního kamene! Hergot! Čím to tak nejlépe vyčistíte?

Pulirapid – odstraňovač rzi a vodního kamene

Dnes je na trhnu k dostání několik chemických přípravků. Jedním z nich je právě Pulirapid. Jedná se o odstraňovač vodního kamene a rzi. Pulirapid obsahuje směs účinných kyselin, které odstraní veškerý vodní kámen, rez a zbytky mýdla. Dávejte si pozor na dávkování! Jedna se o velice koncentrovaný přípravek, který doporučujeme před použitím zředit. Lze ho zakoupit ve všech známých drogériích nebo na internetu a to v jakémkoliv množství

W5 – Čistič koupelen

Další z řady bojovníku s vodním kamenem je pěnový čistič koupelen W5, který koupelnu nejenže vyčistí, ale i příjemně provoní tropickým nádechem. Nejedná se o prostředek, který by vyluxoval Vaši peněženku. Je levný a snadno dostupný. Například tento týden ho seženete v Lidlu již od 49 Kč za půllitru.

Osvědčené rady babské rady

Pokud nechcete používat chemické přípravky, zkuste jednoduše osvědčený recept s octem. Ocet je takový univerzální pomocník. Dezinfikuje a odstraní nežádoucí skvrny a mapky po vodním kameni. Neutralizuje různé zápachy. Jeho nespornou výhodou je, že ho má doma snad úplně každý z nás.

Dalším účinným způsobem, jak zabránit výskytu vodního kamene je pořízení stěrky. Po každém vysprchování setřete přebytečnou vodu ze dveří. Používají se i různé žínky, kterými vše do sucha vytřete.

Když zjistíte, že máte problémy s tvrdou vodou, je zapotřebí to řešit. Nejjednodušší je to řešit vodném filtrem, který umístíte hned na začátek vodovodního řádu.

Dražší, ale velice účinnou cestou jak zatočit s vodním kamenem, je zakoupení změkčovače vody. Jedná se o jednoduché řešení, které si ale zaplatíte. Počítejte s částkami až 15 000 Kč.

Máte nějaký vlastní způsob jak zatočit s vodním kamenem ve sprchovém koutu? Dejte nám to vědět do komentářů! Děkujeme 🙂