Zásadité potraviny při překyselení organismu – které to jsou?

Napsal | 28.2.2015

Cítíte se dlouhodobě špatně? Máte problémy se spánkem, trápí Vás astma… prostě nejste ve své kůži? Pak může být jeden z problémů překyselení organismu. Tato civilizační choroba se považuje za jednu z nejzrádnějších, neboť každý člověk na ní reaguje tak trochu jinak. Navíc spouští desítky různých problémů, které s překyseleností nemusí na první pohled vůbec souviset. Co dělat, abyste se této chorobě vyhnuli? Dozvíte se v následujícím článku.

Otestujte se sami!

Standardní pH krve se pohybuje mezi hodnotou 7,4 až 7,5. Pokud by se tato hodnota zmenšila (v případě překyselení), znamenalo by to vážné ohrožení organismu. Otestovat se přitom můžete sami – stačí si v lékárně zakoupit lakmusové papírky a otestovat svou ranní moč. Pokud by se hodnota pohybovala pod 7 pH, znamená to, že tělo je překyselené a Vy s tím musíte začít něco dělat!

Zaměřte se na jídelníček

Jako první byste měli zvážit svůj přísun potravin. Špatně postavený jídelníček je totiž jednou z nejčastějších příčin překyselení. Potraviny, které přílišnou kyselost způsobují, jsou zejména maso, cukrovinky, ryby, mléčné výrobky, luštěniny, nebo třeba káva. Častou příčinou jsou i nadmíra alkoholu, kouření, nedostatek pohybu, nebo příliš velká míra stresu.

Kvalitní potraviny proti překyselení organismu

Zvyšte konzumaci zásaditých potravin!

Potraviny, které naopak pomáhají zvyšovat zásaditost organismu, jsou především ovoce a zelenina. Česnek, cibule, ředkev, mrkev, hrušky… ale postačí i klasická rajčata, jablka, nebo hrušky. Co se týče tekutin, snažte se vyvarovat slazeným nápojům a místo toho pijte zelený čaj, nebo čistou vodu. Špatnou volbu neuděláte ani s džusem z vymačkaných pomerančů apod. Podle odborníků se vyplatí si občas přihnout vína, nebo piva (samozřejmě v rozumném množství).

Nebojte se zajít za výživovým poradcem

Pokud už se tedy dáte na boj proti překyselení, doporučujeme v něm alespoň pár týdnů pokračovat. Efekt se totiž bohužel nedostaví ze dne na den, nicméně je důležité s kyselostí bojovat neustále. Pakliže máte problémy dlouhodobějšího rázu, je rovněž vhodné kompletně přebudovat svůj jídelníček – s tím Vám pomohou výživový poradci.

One thought on “Zásadité potraviny při překyselení organismu – které to jsou?

  1. Pingback: Překyselení organismu babské rady zdarma

Není možné diskutovat