Westernový nábytek do bytu

Napsal | 23.9.2015

Nábytek je jednou z mála komodit, která snad nikdy neztratí své zákazníky, ani svou hodnotu. Současný trend navíc nahrává originálnosti a neotřelému designu, což dává prostor pro vznik nových stylů i znovu objevování těch starých. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na westernový nábytek, který v posledních letech zažívá opětovný boom.

Charakteristika

Nejdříve si ale řekneme, čím se vlastně takový westernový nábytek vyznačuje. Asi každý, kdo někdy viděl nějaký klasický film z divokého západu si dokáže vybavit typický lokál s dřevěnými židlemi, stoly, masivním barem apod. – a přesně v tomto duchu se nese i celá myšlenka stylu. Kusy nábytku jsou dělány z masivního dřeva, často nedokonalých tvarů, aby se docílilo autenticity. Často je nábytek vytvořen z kulatých kousků větších i menších stromů, zejména pak postele z masivu, či jídelní stoly a noční stolky.

Westernový dům

Westernový dům

Český výrobce Sawlog

Jak už to tak bývá, výroba takového nábytku je poměrně náročná a ceny se mohou vyšplhat až do statisíců korun. Jedním z českých výrobců je i Sawlog. Firma se zabývá výrobou masivního westernového nábytku na zakázku – stačí je kontaktovat, sdělit Vaši představu a firma Vám nabídne konkrétní řešení. Cenu nábytku pak ovlivňuje několik faktorů – náročnost díla, celkové množství materiálu, velikost kulatin apod. Je třeba počítat s tím, že za westernový nábytek si prostě připlatíte… .

Inspirace

Pokud spíše hledáte inspiraci, než konkrétní řešení, máme i pro Vás pár tipů. Zkusit své štěstí můžete na Pinterestu, konkrétně ZDE, kde najdete několik desítek až stovek tzv. pinů s westernovou tematikou. Různé stoly, křesla z hovězí kůže, zrestaurované dřevěné boxy a sudy… samozřejmě nesmí chybět ani lebky zvířat, podkovy, či kola od vozů. Fantazii se zde zkrátka meze nekladou a u westernového nábytku to platí dvojnásob.

Pakliže jste i Vy narazili na nějaký zajímavý kus nábytku s westernovou tematikou, podělte se s námi v komentářích!