Výrobce kvalitního kuchyňského nádobí

Napsal | 29.11.2014

Firma Tupperware a její výrobky jsou známé především v USA, nicméně i v Evropě, ČR nevyjímaje, se najdou tací, jež si tyto praktické kuchyňské výrobky nemohou vynachválit. V následujícím článku Vám představíme společnost z historického i funkčního hlediska. Dozvíte se, jaké výrobky můžete u Tupperware nakupovat a jaké hodnoty ctí tato zavedená americká firma.

Historie a vznik Tupperware

Firmu Tupperware založil americký chemik Earl. S. Tupper v USA, a to sice už v roce 1944, kdy se věnoval práci s dosud nepříliš poznaným polyethylenem. Díky jeho vlastnostem mohl sestrojit v té době nevídané výrobky, které byly schopné uchovat potraviny čerstvé několikanásobně delší dobu, než klasické hliníkové nádoby apod. Společnost se velmi rychle stala zavedenou a za bezmála půl století se rozšířila prakticky do celého světa. Od roku 1996 sídlí i v České Republice.

Způsob prodeje výrobků

Čím je firma velice specifická, je způsob prodeje, jakým se výrobky dostávají k zákazníkům. Jednotlivé zboží si totiž prakticky nelze koupit nikde v maloobchodě, ani supermarketu. Tupperware si totiž zakládá na tzv. domácí prezentaci – odborně vyškolené pracovnice Vám na sjednaných místech ukáží všechny přednosti a výhody daných výrobků, které si následně můžete zakoupit. Zmíněné prezentace se odehrávají nejčastěji ve velkých obchodních centrech, či na obchodních akcích v kulturních domech apod.

Základní myšlenky Tupperware

Co se týče hodnot, které firma zastává, Tupperware se vyznačuje především kvalitou, širokou škálou zboží a nezávadností svých výrobků. Ostatně výrobky se prodávají ve více než 100 zemích po celém světě, čili nutnost dodržovat tyto aspekty je pro úspěšný chod firmy více než klíčové.

Pestrá škála zboží

Na závěr bychom samozřejmě neměli opomenout zmínit škálu výrobků, které Tupperware nabízí. Jak už jsme zmínili v úvodu článku, jedná se zejména o kuchyňské nádobí  – misky, pečící formy, nože, uskladňovací nádoby, ale i hrnce z nerezové oceli a mnohé další. Jednotlivým výrobkům se budeme nadále věnovat a naše poznatky si můžete přečíst v dalších článcích na našich stránkách.