Výkup starého nábytku

Napsal | 2.9.2015

Často si můžeme přečíst v novinách a na internetu, jak lidé zbohatli na starém nábytku a prodaných starožitnostech. Asi každý pak máme nějakého příbuzného, od kterého podědíme aspoň pár kusů staršího nábytku, a leckdy se stává, že tyto kusy dost možná cenného zboží putují do popelnice. My jsme se dnes rozhodli Vám ukázat několik způsobů, jak ze starého nábytku vydělat i nějakou tu korunu.

Jak je to dnes s výkupem?

O výkupech starého nábytku se dozvíte nejčastěji z novin, resp. inzertních periodik, jako je Tipservis, Annonce atd. Je však možné je najít i na internetu, nebo prostřednictvím mluveného slova na bleších trzích apod. Výkup pak probíhá zpravidla tak, že zájemci nábytek buď nafotíte, nebo rovnou přivezete. Často nabízí odvoz i samotný zájemce, což je výhoda zejména pro ty z Vás, jež nemají velké auto, či se prostě a jednoduše nechtějí s nábytkem „tahat“. Cena je pak vždy o domluvě a dost záleží na stavu a stáří. Čím lepší je stav a čím starší nábytek je, tím vyšší cena, která se může vyšplhat i do poměrně závratných výšek (desetitisíce až statisíce za úplné rarity).

Výkup starožitného nábytku

Výkup starožitného nábytku

Výkupnábytku.cz

Nás první vybraná zástupce sídlí na stránkách Vykupnabytku.cz. Jeho nespornou výhodou je fakt, že vykupuje nábytek po celé ČR. Do jeho zájmu patří i zbraně, hodiny, hračky apod. Zároveň další předměty vyrábí a je možné se se s nimi dohodnout a nechat si daný kus nábytku vyrobit.

Výkup-antik.cz

Druhým vybraným serverem je Vykup-antik.cz. Ten se zajímá o starý nábytek všech druhů a všeho stavu. Jeho zájem ale opět sahá až ke starým obrazům, kompletním jídelnám a obecně ke starožitnostem všeho druhu. Zvláště dobře pak zaplatí za stará křesla, či stoly. I tento výkupce pak operuje po celé ČR – stačí ho jen kontaktovat skrze kontaktní formulář.

Podařilo se Vám někdy prodat za vyšší řády tisíců nějaké kus nábytku? Dejte nám vědět do komentářů – děkujeme 🙂

3 thoughts on “Výkup starého nábytku

 1. Remšíková Jaroslava

  Dobdý den,vyklízíme byt po rodičích a je nám líto vyhodit leštěnou ložnici ořech z roku 1957,má trojdílnou a dvoudílnou skříń,postele,2x noční stolek a toaletku,ložnice je zachovalá, funkční děkuji spozdravem Remšíková

  1. admin Post author

   Jaroslavo,
   Výborně! Velice zajímavá nabídka – věříme, že ji brzy prodáte 🙂

 2. KLOZOVÁ MARIE

  TÉŽ BYCH PRODALA KOMPLETNÍ LOŽNICI Z PADESÁTÝCH LET. TMAVOU DÝHOVANOU , ASI ZA 3000 KČ

Není možné diskutovat