Velikonoční venkovní výzdoba inspirace

Napsal | 10.4.2015

Velikonoce jsou jedním z období, kdy zdobíme a dekorujeme naše domovy jako skoro nikdy předtím. Malujeme vajíčka, pečeme koláče a přitom se na každém stolku skví váza s květinami a na stěnách visí vyšívané slepičky a zajíčci. Ale proč se omezovat pouze na vnitřní prostory? Jarní slunce nás láká ven, a tak bychom při výzdobě neměli zapomínat ani na naše terasy a zahrady.

Velikonoce venku

Velikonočních vajíček i dalších ozdob máme spoustu, tak proč nějaké nevyužít i venku? Nemusíte malovanými vajíčky ověšovat nastříhané proutí na stole; vezměte tu nejbarevnější stužku a přivažte je na zahradě ke stromkům a keřům! A nemáte-li zahradu, jednoduše připevněte vajíčka do truhlíků s květinami, nebo jimi ovažte zábradlí na balkoně – hned bude působit jinak.

Proč venkovní prostory se setměním opouštět? Vytvořte si vlastní svíčky z malovaných i obyčejných skořápek od vajec; stačí do poloviny skořápky upevnit kapkou vosku knot a uchytit ho, aby ve skořápce dobře držel. Zbytek skořápky pak vyplníme voskem a necháme ztuhnout; kouzelná velikonoční svíčka je na světě!

Oprašte květináče a zasázejte do nich jarní narcisy nebo krokusy; ovázané stuhou a ozdobené také nějakým tím barevným vajíčkem vám zajistí snadnou velikonoční parádu. A hodláte-li do výzdoby investovat víc, v obchodech nabízejí širokou nabídku velikonočních dekorací z terakoty nebo sádry. Vždyť co vám venku víc zvedne náladu, než když na vás zpoza keře vykoukne roztomilý zajíc nebo Zabydlete se pod širým nebem!

Návrat z teplých krajin

Nezapomínejte ani na němé tváře! Na jaře a o velikonocích se do přírody vrací život a zvířat je ve vašem okolí víc než kdy dřív. Vyjděte jim i na zahradě vstříc! Sbít ptačí budku není tak náročné, navíc můžete vybírat ze široké nabídky v obchodech. Připravte ptákům trochu směsi ptačího zobu a kochejte se hejny, která vám budou poletovat před okny. Ale pozor! Na jaře ptáci rádi hnízdí, tak raději na zahradě kontrolujte všechny kouty, aby vám nějaké to hnízdo neuniklo.