Velikonoční venkovní výzdoba inspirace

Napsal | 10.4.2015

Velikonoce jsou jedním z období, kdy zdobíme a dekorujeme naše domovy jako skoro nikdy předtím. Malujeme vajíčka, pečeme koláče a přitom se na každém stolku skví váza s květinami a na stěnách visí vyšívané slepičky a zajíčci. Ale proč se omezovat pouze na vnitřní prostory? Jarní slunce nás láká ven, a tak bychom při výzdobě neměli zapomínat ani na naše terasy a zahrady.

Velikonoce venku

Velikonočních vajíček i dalších ozdob máme spoustu, tak proč nějaké nevyužít i venku? Nemusíte malovanými vajíčky ověšovat nastříhané proutí na stole; vezměte tu nejbarevnější stužku a přivažte je na zahradě ke stromkům a keřům! A nemáte-li zahradu, jednoduše připevněte vajíčka do truhlíků s květinami, nebo jimi ovažte zábradlí na balkoně – hned bude působit jinak.

Proč venkovní prostory se setměním opouštět? Vytvořte si vlastní svíčky z malovaných i obyčejných skořápek od vajec; stačí do poloviny skořápky upevnit kapkou vosku knot a uchytit ho, aby ve skořápce dobře držel. Zbytek skořápky pak vyplníme voskem a necháme ztuhnout; kouzelná velikonoční svíčka je na světě!

Oprašte květináče a zasázejte do nich jarní narcisy nebo krokusy; ovázané stuhou a ozdobené také nějakým tím barevným vajíčkem vám zajistí snadnou velikonoční parádu. A hodláte-li do výzdoby investovat víc, v obchodech nabízejí širokou nabídku velikonočních dekorací z terakoty nebo sádry. Vždyť co vám venku víc zvedne náladu, než když na vás zpoza keře vykoukne roztomilý zajíc nebo Zabydlete se pod širým nebem!

Návrat z teplých krajin

Nezapomínejte ani na němé tváře! Na jaře a o velikonocích se do přírody vrací život a zvířat je ve vašem okolí víc než kdy dřív. Vyjděte jim i na zahradě vstříc! Sbít ptačí budku není tak náročné, navíc můžete vybírat ze široké nabídky v obchodech. Připravte ptákům trochu směsi ptačího zobu a kochejte se hejny, která vám budou poletovat před okny. Ale pozor! Na jaře ptáci rádi hnízdí, tak raději na zahradě kontrolujte všechny kouty, aby vám nějaké to hnízdo neuniklo.

Velikonoční venkovní výzdoba inspirace
Jak se vám líbil článek?