Velikonoce v roce 2016 – inspirace, výzdoba, trendy

Napsal | 7.12.2015

Vítejte u dalšího článku, kde se budeme zabývat Velikonoci v roce 2016. Na úvod bychom Vás ve zratce seznámili s Velikonoční historií – ne každý musí vědět, proč tento svátek slavíme. Dále máme v plánu prozdradit několik současných nápadů a inspirací týkajícíh se výzdoby intriéru či exteriéru ale i vytváření pochutin ve Vašich kuchyních.

Historie Velikonoc

Svým původem jsou Velikonoce zdůvodněny jako vítání jara. Později se ale přenesl jejich význam na oslavení znovuzrození Ježíše, především díky křesťasnké církvi. Tento svátek se už dlouho nebere tak moc z duchovní stránky. Především jde o kulturní, komerční a společenskou událost.

Inspirujte se Velikonoci

Jak už je Vám známo, jde o svátek, který je především významný barvením vajíček, pečením beránka či mazance. My však pro Vás máme některé nápady, jak a kde se můžete inspirovat.
Pokud máte rádi spíše vícebarevné varianty výzdob, nemůžeme Vám stát v cestě. Jestliže vajíčka hrají všemi barvami, rozhodně tím osvěžíte jak svou domácnost, tak zdokonalí i interiér. Někdy to ale nevypadá podle Vašich představ, proto máte možnost barevný kontrast nechat splynout s interiérem. Inspirace zhrnuje i široký okruh nevšedních pokrmů. Necháváme Vám zde i odkazy na některé starší články pro lepší inspiraci – http://www.nabytek-cernymost.cz/velikonocni-venkovni-vyzdoba-inspirace/.

Velikonoční výzdoba v roce 2016

Velikonoční výzdoba v roce 2016

Současná móda či trendy

Doba se mění a s ní i mnoho věcí okolo nás. Většinu lidí v dnešní době sotva napadne vzít si voskovky, které roztaví pod svíčkou a následně špendlíkovou hlavičkou nanáší rychle na vyfouklé či uvařené vajíčko. Proto Vás zatáhneme pod pokličku netradiční výzdoby a co je v módě.

Voskovky nahrazují krajky či novinový papír, pro děti – vytváření z vajíček zvířátka. Co se týče jiného aranžmá, v kurzu jsou obarvené hlemýždí ulity vsazené společně s figurkami zajíčků do pleteného košíku vyplněněho slámou. Pokud máte nadšení pro květiny, pro Váš exteriér to bude to pravé. Pokud u vchodových dveří svého domu položíte květináč s narciskami, rozkvetlými primulkami či krokusy, nebojte se je ozdobit umělou obarvenou slámou.

Doufáme, že se Vám naše typy líbili a některé z nich aplikujete ve Vaší domácnosti.