Udělej si sám dekoraci na zahradu

Napsal | 24.6.2016

Máte kreativní náladu, ale nevíte co byste tak mohli vytvořit a hlavně za to tolik neplatit? Co si takhle vytvořit něco na svou zahrádku a oživit jí kupříkladu nějakým letním motivem? My se dnes zaměříme na několik různých nápadů, které můžete vytvořit pohodlně a bez finanční zátěže.

Fantazii se meze nekladou

Jistě znáte ten pocit, kdy Vás chytne tvořivá, ale Vy zrovna nevíte z čeho vlastně tvořit a hlavně co tvořit. Kolikrát stačí i něco jednoduchého a i tak to udělá radost na pohled určitě nejen Vám. Nejlepší bývá se asi řídit ročním obdobím nebo podle nějakých svátků v roce a udělat si tak krásnou sezónní dekoraci, která připomene, že je kupříkladu zima a venku padají vločky nebo jsou zrovna velikonoce a barví se vajíčka. Oživí to Vaši zahrádku, ale rozhodně tím vším můžete ozdobit i Váš domov. Zkusili jsme se tak porozhlédnout a nějaký ten nápad jsme pro Vás našli.

Zahradní dekorace

Nápad na dekoraci pro zahradu

Pokud se budeme pohybovat v námětech dle ročního období, nás napadla dekorace v podobě ježka. Na tuto dekoraci není potřeba nějaké velké úsilí a je k tomu velmi lehce dostupný materiál. K výrobě budete potřebovat:

  • plastovou láhev s víčkem
  • ostrý nůž
  • 2 černé korálky
  • lepidlo
  • starou hnědou punčochu
  • černý voděodolný fix

Do láhve je zapotřebí vyříznout nožem oválný otvor podélně, a to tak, že bude pouze v horní třetině, přičemž zužující se část lahve musí zůstat neporušená. Na lahev natáhněte punčochu. V místě ježkova nosu vytvořte menší bambuli, kterou svážete a potom obarvíte černým fixem. Zbytek punčochy můžete narolovat dovnitř plastové láhve do špice. Část, která bude tvořit tělo ježka, vyplňte dole v tenčí vrstvě drobnými kamínky nebo hrubým pískem. Tato vrstva bude tvořit drenáž. Zbývající část těla ježka doplňte zeminou a horní část zarovnejte.

Tento domácí výrobek je na pohled opravdu rozkošný a hlavně jde vidět, že si někdo dal práci a nebo se hodně nudil. Kolikrát to dokonce i vypadá, jako by to člověk koupil někde v obchodě a vidíte? Můžete tento výrobek využít i jako dárek pro Vaše blízké.

Pošlete nám fotky Vašeho výtvoru do komentářů 🙂