Tupperware – Sportovní láhev

Napsal | 11.3.2015

Po značných ohlasech na náš předchozí díl o výrobcích společnosti Tupperware jsme se dnes rozhodli Vám představit další z nepřeberného množství výrobků. Minule to byla tzv. voděnka, která se hodila pro uchovávání tekutin v lednici, domácnosti, ale i třeba v práci, nebo ve škole. V dnešním díle se zaměříme na sportovce a cestovatele, pro které je přednostně určena sportovní láhev Tupperware. Specifika, přednosti, výhody i nevýhody… to vše a mnohé další se dozvíte v následujícím článku.

Čím je sportovní láhev výjimečná?

Tupperware sportovní láhev se liší od klasické voděnky prakticky ve všech směrech a už teď můžeme prozradit, že pokud jste byli na cestách s voděnkou Tupperware spokojeni, se sportovní lahví budete nadšeni. Začneme rozměry – na českém trhu se v současné době prodává pouze malá sportovní láhev o objemu 415ml, jež dosahuje rozměrů 20,5cm na výšku a 7cm v průměru. Na internetových aukcích (aukro.cz apod.) lze ovšem sehnat i větší lahve. Tělo je pak speciálně navržené tak, aby padlo do ruky a nemělo tendenci sklouzávat. Tento fakt ocení zejména cyklisté a běžci.

Výhody lahve

Co se týče samotných výhod, jako největší přednost vidíme asi spodní část lahve, která je dutá a dá se odšroubovat. Lze tak do ní schovat třeba klíče, mince a podobné věci, které sebou prostě na cestu vzít musíte. Další velkou výhodou je i uzávěr, který je velmi těsný a „zacvakávací“. To opět usnadňuje manipulaci s lahví i ve vysokém tempu. Úzký profil víčka pak má za následek i silnější proud tekutin.

Nevýhody lahve

Nevýhody jsou pak prakticky stejné, jako u voděnky Tupperware. Výrobce nedoporučuje láhev plnit sycenými nápoji, ovšem co nás zaráží nejvíce, nedoporučuje ji vystavovat přímému slunečnímu záření. V kombinaci s dlouhými, několikahodinovými cestami na kole, nám tato skutečnost přijde vskutku směšná. Nicméně po našich dotazech na konkrétní uživatele jsme nezjistili žádné závady na láhvi ani po dlouhodobější vystavování na slunci. Koupit lze již za cenu kolem 200 korun.