Tescoma tlakový hrnec Bio exclusive – recenze

Napsal | 17.7.2014

Vítáme Vás u dalšího článku z našeho tématického cyklu o vaření a pomůckách do kuchyně. Středem pozornosti se v následujících řádcích stane hrnec, který dokáže Vaše kuchařské umění nezaměnitelně ovlivnit a velice usnadnit. Je to jedinečný tlakový hrnec Bio Exclusive z výroby společnosti Tescoma, která je již tradičním dodavatelem kuchyňských potřeb. Tento hrnec by měl představovat špici v oblasti tlakových hrnců a tak se na tento skvost rádi podíváme dopodrobna a zhodnotíme jeho reálné vlastnosti.

Vysoký i nízký tlak není problémem

Tlakový hrnec je vskutku potřebnou součástí kuchyně, pokud chcete pokrmy připravovat rychle a zároveň funkčně. Není tomu jinak ani při konkrétní potřebě Tescoma tlakového hrnce Bio Exclusive. Vzhlédneme tedy k jeho vlastnosti, kterou je úprava tlaku při vaření. Některé pokrmy zkrátka potřebují delší dobu přípravy a tak tento tlakový hrnec Bio Exclusive dokáže zaopatřit tedy i vyvíjení nízkého tlaku uvnitř nádoby. Sami jsme tento hrnec vyzkoušeli proto, abychom Vám dodali co nejkvalitnější zhodnocení a tak je nasnadě otázka, čím je hrnec opravdu tak výjimečný; díky čemu vystupuje z řady ostatních tlakových hrnců? Odpovědí je podle nás zaprvé velice slušivý design, který dolaďuje luxusní vzezření produktu a důležitěji zadruhé – systém Bio Exclusive, díky kterému je možné revidovat tlak v nitru hrnce velice snadno. Velice nápomocnou vlastností, kterou nelze přehlédnout, je to, že při vaření zůstávají ucha, za které hrnec lze brát, naprosto nedotčená teplem, které je vyvíjeno na dno hrnce – vůbec se nezahřívají. A také dno, kterým hrnec oplývá, je vyrobeno z několika vrstev a tak je jeho kvalita nepopiratelná.

Bezpečí kuchaře nade vše

Jak je známo, v tlakových hrncích je logicky při vaření určitý tlak. Tento tlak se může stát velice nebezpečnou záležitostí, pokud není hrnec opatřen zabezpečovacím systémem, který nepříjemnému výbuchu hrnce zamezí. A právě tlakový hrnec Bio Exclusive velice příjemně překvapil svými čtyřmi pojistkami, díky kterým zamezíte katastrofě. Atributem, který je velice efektivním řešením, je to, že s tímto hrncem můžete vařit na jakýchkoli kamnech. Nerezová ocel, ze které je produkt vyroben, pouze podtrhuje, s jakou profesionalitou byl hrnec tvořen.

BIO exclusive - zdroj www.tescoma.cz

Celkově hrnec splnil všechna naše očekávání a dokonce dokázal i mile překvapit, nicméně, jako negativní rys může leckdo vnímat cenu produktu, která se pohybuje kolem dvou až čtyř tisíc, avšak záleží na objemu hrnce. Výrobek doporučujeme, pokud si chcete zajistit skvělé i bezpečné vaření a Tescoma tlakovému hrnci Bio Exclusive dáváme devět bodů z deseti možných. Pokud Vás napadají nějaké připomínky, jistě je zanechte v komentářích pod článkem.

Máte-li o tento hrnec zájem, tak ho lze zakoupit na oficiálních stránkách – http://eshop.tescoma.cz/vareni/tlakove-hrnce/bio-exclusive/701708-tlakovy-hrnec-bio-exclusive-7-5-l