Stojan na květiny Ikea

Napsal | 23.4.2015

Jaro už se pomalu, ale jistě zase blíží a tak je už pomalu na čase přemýšlet o tom, kam letos umístíte všechny své květiny. Pokud už jste unavení z klasických nevzhledných, nekvalitních a často i nepraktických květináčů, máme pro Vás dnes možné řešení, neboť se v dnešním článku budeme zabývat stojany na květiny, konkrétně od světoznámého švédského výrobce nábytku a doplňků do domácnosti, IKEA.

Když místo hraje primární roly

Stojany na květiny jsou vhodné zejména z důvodu, že šetří místo. Ať už chcete mít více místa v prostoru, nebo jen na zemi a hledáte něco, čím Vaše květiny vyzvednete trochu do vzduchu, stojany na květiny jsou tím pravým řešením. Společnost IKEA si toho je vědoma a tak nabízí hned několik výrobků.

Stojan na květiny IKEA PS 2012

Jako první jsme se zaměřili na stojan na květiny IKEA PS 2012. Jedná se o vertikální stojan pro celkem 3 květináče. Jeho konstrukce maximálně šetří místo a je tak vhodná zejména do menších bytů, nebo do prostor, kde není tolik místa na zemi. Je zkonstruován z oceli, čímž je zaručena jeho pevnost a dlouhá životnost. Metr vysoký stojan pak můžete pořídit už za 899 korun.

IKEA LANTLIV

Dalším výrobkem je IKEA stojan LANTLIV. To, co je na první pohled jen deska na kolečkách, je ve své podstatě velmi dobrý nápad, díky kterému nemusíte zvedat, nebo šoupat po podlaze těžké květináče. Tento stojan, jak už jsme nastínili, je totiž vybaven kolečky, které mají nosnost až 40kg, i pro ty největší a nejtěžší květiny. A cena? 349 korun.

IKEA PS 2014

Na závěr jsme zvolili nový model IKEA PS 2014. Opět se jedná o stojan pro 3 menší květiny s nosností do 5kg. Vyroben je z oceli a disponuje pogumovanými nožičkami, aby se zabránilo jeho pohybu po místnosti.  Cena činí 499 korun.

Na závěr dodáme, že některé starší modely stojanů lze sehnat i z druhé ruky, prostřednictvím aukčních portálu, jako je třeba Aukro.cz.