Stěhování kanceláří do nových prostorů

Napsal | 20.6.2014

Při obchodním styku hraje umístění kanceláře velmi důležitou roli; vždyť co nás reprezentuje více než prostředí, ve kterém pracujeme? Proto bychom měli dbát nejen na zařízení interiéru naší pracovny, ale také na prostory, ve kterých ji realizujeme. Chcete-li svou kancelář přestěhovat a začít podnikat v novém prostředí, zde je několik užitečných rad.

Příjemné pracovní prostředí

Základem úspěchu je pohodlí při práci a minimum stresu. V prostředí vaší kanceláře byste se měli cítit příjemně zejména vy sami, a základem k tomu je vzdušné a světlé prostředí. Vaše pracovna nemusí mít velikost letištní haly, aby působila na první pohled prostorně, stačí pouze s místem, které máte, umně zacházet. Prostor by měl být přehledný, jasně organizovaný a funkční. Okna s působivým výhledem jsou vždy výhodou, je totiž známo, že právě takové prostředí je nejvíce motivující a inspirující k práci. Vaše nové prostory by také přirozeně měly být čisté a renovované; zapomeňte na plísní pokryté rohy nebo navlhlé stropy.

Snadná dopravní dostupnost

Další tipy jsou už obecně známá fakta. Vaše kancelář by měla být snadno dostupná, takže myslete nejen na dopravní spoje, ale také na poschodí, ve kterém chcete svou pracovnu umístit. Také zvenku by měla být jasně viditelná, aby nebylo pochyb, kde sídlíte. A nejlépe byste ji měli umístit do centra města, nebo alespoň do čistého a bezpečného prostředí; pochybným čtvrtím na okraji města se rozhodně vyhněte. Vaše kancelář láká obchodní partnery stejně jako vaše profesionální vystupování, takže byste na její polohu měli obzvlášť dbát. Poraďte se s místním realitním agentem a najděte perfektní místo pro váš podnik!

Nepodceňujte samotné stěhování!

Kanceláře a pracovny jsou plné cenného vybavení; přes elektroniku a záložny důležitých údajů, po pracovní stoly, kancelářská křesla a kartotéky s dokumenty. Pokud chcete mít jistotu, že se při stěhování nic z toho neponičí, měli byste se raději spolehnout na odborníky. Poohlédněte se po specializované stěhovací firmě, abyste se o své vybavení nemuseli strachovat.