Samolepící dekorace na zeď

Napsal | 22.4.2014

Rádi byste nějak ozvláštnili svůj stále stejný pokoj, ale nechce se vám pouštět do kompletní malby nebo výměny tapet? Změna ale přece nemusí spočívat ve velkých plánech! Novým trendem v dekoracích jsou samolepky na zeď – jsou stylové, trendy a jejich aplikace je velmi snadná. Troufněte si na něco nového a proměňte svůj byt v designový model!

Motivy

Samolepicí dekorace na zeď se dnes už vyrábějí v množství barev, velikostí i vzorů, takže nemějte strach, že byste si nevybrali. Milovníkům abstrakce postačí motivy čtverců nebo kruhů, romantické duše se určitě zamilují do kvetoucího stromu nebo různých zvířecích a květinových motivů. Ale v nabídce samolepek je toho mnohem víc! Kdo by se necítil jako v nádherné Paříži, kdyby měl model Eiffelovy věže nalepený na zdi? A kdo by si doma neužíval slunné dny, kdyby mu zpod podlahy rašila po zdi tráva nebo květiny?

Pokud sháníte inspiraci do dětského pokoje, samolepicí dekorace jsou to pravé. Vaše děti se určitě zamilují do množství barevných a hravých vzorů a navíc nehrozí nebezpečí, že by dítě mohlo dekoraci na sebe strhnout a poranit se. Mapy světa, zvířata, auta nebo kosmonauti – tohle všechno na vaše děti ve světě samolepek čeká.

A pokud si nevyberete z široké nabídky vzorů a motivů, zkuste si být sami inspirací! Vždyť nic nedodá bytu tolik vytoužený pocit domova jako trochu osobitosti; ať už v oblíbeném citátu nalepeném na stěně, nebo v motivu vytvořeném podle vaší vlastní fotografie. Zapomeňte na skla a rámečky, se samolepkami na stěnu budete zaručeně originální!

A jak lepit?

Aplikace samolepek je velmi snadná; stačí samolepku opatrně odlepit od folie, nalepit na suchou a hladkou zeď, a aby lépe držela, ještě ji přejet houbičkou (stačí obyčejná houbička na nádobí), a máte hotovo. Nemusíte se však omezovat pouze na stěny; samolepky vám originálně ozdobí i skříně, pracovní desky nebo lednici a jiné zařízení. Možností kombinací je nespočet!