Ručně malovaný nábytek

Napsal | 23.2.2015

Nechcete jen další tuctový nábytek, který má dnes každý? Chtěli byste vdechnout Vašemu konkrétnímu kusu nábytku trochu života a odzdobit ho něčím naprosto originálním? Pak máme dnes článek přesně pro Vás, neboť se dnes budeme zabývat ručně malovaným nábytkem.

Malovaný nábytek se pomalu vrací

Ručně malovaný nábytek je záležitostí především rurálních oblastí dřívějších Čech, Moravy, ale prakticky celé východní Evropy, včetně Pobaltí, Ruska apod. Malované truhly, stoly, šatníky, různé skříně… to a mnoho dalšího bylo dříve na denním pořádku. Dnes se tento trend pomalu, ale jistě vrací a velké množství zákazníků cíleně vyhledává truhlářství (v našem případě spíše malířství), kde by jim na daný kus nábytku mohli namalovat nějaký vzor, případně obnovit původní, již zašlý vzor.

Sobnabytek.eu Vám to vyrobí

Jedním z producentů ručně malovaného nábytku jsou třeba lidé z portálu sobnabytek.eu . Zde si můžete koupit ručně malovaný nábytek i si nechat daný originální kus vyrobit.

Ručně malovaný nábytek SOB – zdroj oficiální web

Nechte si opravit nábytek u Čerta

Pokud vlastníte starší kus malovaného nábytku, který by potřeboval zásah odborné ruky restauratéra, můžete vyzkoušet ústecké Truhlářství u Čerta. Můžete si zde jak nechat nábytek opravit, tak i nechat vykoupit. Samozřejmostí je pak prodej restaurovaných kusů, ze kterých si určitě vyberete i Vy.

Hledání na aukcích se vyplatí

Kategorií samou pro sebe je potom prodej malovaného nábytku na internetových aukcích. Portál Aukro.cz nabízí stovky inzerátů, ve kterém lidé prodávají více i méně zachovalý malovaný nábytek, který rozhodně nedosahuje takové ceny, jako po zásahu profesionálních restauratérů. Praxe je i taková, že mnoho lidí cíleně vyhledává poškozený a starší malovaný nábytek, který následně nechá zrestaurovat a prodává ho za vysoké ceny, které dosahují desítky tisíc korun (ostatně jako každý originální kus nábytku, který dělala lidská ruka).

Pro náročné je tu antiquemobel.cz

Na závěr ještě doporučíme obchod antiquemobel.cz, kde najdete nespočet nabídek k prodeji zmiňovaného nábytku. U velkých kusů nábytku, jako jsou komody, skříně apod., ale budete muset sáhnout velmi hluboko do kapsy.