Ručně dělané vánoční dekorace

Napsal | 11.12.2015

Vítáme Vás u dalšího článku. Tentokrát se budeme zabývat Vánoci, které nás brzy čekají. Prozradíme několik nápadů na výzdobu a poradíme, jak si dekoraci můžete i Vy sami vyrobit.

Vánoce klepou na dveře!

Za pár měsíců tu máme svátek plný rodinné pohody a dárků. Proto jsme pro Vás připravili už teď několik možností, jak si zkrášlit svůj domov nebo dokonce vyrobit dárek pro někoho blízkého.

Pokud někomu opravdu záleží na dekoracích, máme pro Vás typ. Vyrobte si vánoční dekorace sami z pohodlí domova.

Ručně dělané vánoční dekorace – Vyrábějte!

Nechcete utrácet stovky či dokonce i tisíce jen za ozdoby na stůl nebo na Váš stromeček? Máte několik možností, jak si poradit. Pokud jste aspoň trochu manuálně zruční, nebude to pro nikoho z Vás takový oříšek. Téměř v každé domácnosti máte několik věcí, které lze k výrobě využít. Zapojit můžete i své ratolesti nebo prarodiče. Můžete použít obyčejný papír, korálky nebo látku. Tato technika ručně vyráběných dekorací se opět silně rozrůstá a zdá se být již populárnější. Nejen že výsledek vypadá ve většině případech výborně, ale do výroby vkládáte i kus ze sebe.

Dekorace jako dárek

Na takovéto dekorace narazíte určitě již ve Vašich obchodech nebo trzích. Pokud si ale přejete, aby byl dárek pro blízkého něčím opravdu vyjímečný, vyrobte ho sami. Jak už jsme informovali, k výrobě lze využít vše, co doma najdete. Jestliže zapojíte i svou zručnost v háčkovaní, tím lépe. Existuje mnho návrhů či návodů, pokud momentálně nemáte fantazii. Doporučujeme stránky jako jsou: domaci-napady.cz, traditionallandwild.eu.

Ručně dělané vánoční dekorace

Ručně dělané vánoční dekorace

Když se Vám nedaří, zkuste tu nejjednodušší metodu – pastelky a čtvrtku. Nakreslete si obrys hvězdy (nebo vytiskněte), vybarvěte, vykreslete vzorky či vlepte barevný papír a vystřihněte. Udělejte dírku a protáhněte zkrz ní stuhu. I takovýto dárek určitě potěší každého. Ale Vánoce přeci nejsou jen o dárcích. Jsou hlavně o porozumění, vyrovnání vztahů a pohodě.

Věříme, že Vás tento článek o ručně dělaných vánočních dekoracích zaujal a třeba Vás silně navnadil k manuálním pracím. Pokud máte další návrhy či nápady k tématu, podělte se s nimi v komentářích pod článkem.

 

One thought on “Ručně dělané vánoční dekorace

  1. Van Vendy

    Nedávno jsem viděla video, jak jedna holka vystřihovala hvězdice z papíru, ještě je nějak slepovala a dělala z toho závěsnou hvězdu. Je to hit, teď frčí na fejsbuku, možná i na youtube nebo you.bo. Dobrý nápad! A n vánoční dekorace je dobré použít i stanioly, i barevné, vypadá to moc hezky. 🙂

Není možné diskutovat