Rekonstrukce bytu 2+1 na 3+kk

Napsal | 2.4.2015

Máte doma byt, který Vám už velikostně nedostačuje, a rádi byste změnili jeho dispozice? Očekáváte příchod potomka a Váš byt není dostatečně velký? Pak Vám dnes přineseme důležité rady a tipy na rekonstrukci bytu. Nejčastější situací je, že se mladý pár rozhodne přestavit svůj byt 2+1 na 3+kk, právě kvůli příchodu nového člena rodiny. A na tuto možnost se právě dnes podíváme.

Bourat, nebo nebourat?

V rekonstrukci bytu máte de facto několik možností, jak postupovat. Pokud jste zruční, nebo pokud jste ochotní sáhnout hlouběji do peněženky a svěřit rekonstrukci profesionálům, můžete zvolit kompletní rekonstrukci, ve které se nevyhnete bourání příček apod.

Druhou variantou je pouze vhodně uspořádat interiér bytu a „pohrát si“ s celkovým rozmístěním místností. Další, resp. 3. místnost, pak můžete vytvořit lehce pomocí některého laciného triku, jako jsou třeba posuvné dveře, závěs, nebo i jednoduchá příčka. Tato varianta je vhodná zejména, pokud máte jeden z pokojů vyloženě velký (až zbytečně velký) a jeho předělením nevznikne prakticky žádná škoda na prostoru.

Nákladná rekonstrukce

První varianta je poměrně náročná. Doporučujeme se poradit s odborníky, neboť se velmi pravděpodobně budete muset vypořádat s novou elektroinstalací, novými kuchyňskými odpadními rozvody apod. Některé typy bytů jsou řešeny natolik špatně (zejména ty v panelácích), že je nutné kompletně přebudovat celé jádro bytu, včetně koupelny apod. – zde se tudíž těžkým zásahům nevyhnete. Takto rozsáhlá přestavba Vás může vyjít na cenu od 100 do 300 tisíc korun. Cena je však velice individuální a závisí na Vašich konkrétních požadavcích.

Když peníze nestačí

Druhá varianta je velmi jednoduchá, pokud máte alespoň malou představivost a dovolují to rozměry Vašeho bytu. Velmi častým řešením jsou pak právě posuvné dveře – zde je zapotřebí pouze umístit na zem drážku pro posun a koupit konkrétní dveře. Celkově se toto řešení pohybuje do několika tisíc korun a je tak vhodné pro ty, kteří si nemohou nákladnou přestavbu dovolit, či žijí v podnájmu a nemohou dělat stavební zásahy do bytu.

DOPORUČUJEME: Pro rekontrukce doporučujeme společnost – http://www.strechy-rekonstrukce.cz/