Poplatky za komunální odpad 2015

Napsal | 8.4.2015

Prakticky všechna seriózní média před nedávnem informovala o kritické situaci, která vládne de facto na všech úřadech. Velkým problémem jsou totiž poplatky za komunální odpad, na kterých dluží občané desítky milionů korun. Dlužníky se leckdy stávají i malé děti, za které rodiče řádně poplatky neplatí. Po dovršení 18. roku života pak po nich začnou úřady poplatky vymáhat… A aby se tato situace co nejméně opakovala, připravili jsme pro Vás pár informací o tom, jak je to s poplatky za komunální odpad v roce 2015.

Obecní vyhlášky o komunálních odpadech

Celková suma, kterou musíte zaplatit za každého člena rodiny, se samozřejmě liší město od města. Každý krajský, případně obecní úřad vydává svou vlastní vyhlášku, kde upraví splatnost poplatku, jeho výši, ale i definuje pojem „poplatník“. Vláda v obecném slova smyslu s tímto nemá prakticky nic společného.

Přibližné hodnoty

Jak už jsme uvedli, výše i splatnost jsou variabilní složky každého z úřadů. Nicméně jaká je přibližná hodnota a splatnost? Obecně se dá říci, že cena se pohybuje kolem 500 korun ve velkých městech. Maximální částku (teoreticky), kterou můžete ze zákona platit za popelnice, pak činí 1000 korun. Nemusí to být ale také vůbec nic (pakliže se tak obec rozhodne). Splatnost pak bývá nejčastěji duben / květen / červen.  Kupříkladu pro Ústí nad Labem je částka 500 korun se splatností do 30.06.2015.

Poplatky za komunální odpad 2015

Poplatky za komunální odpad 2015

Vyhlášky hledejte na úřadě

A kde konkrétně hledat data a ceníky? Všechny potřebné informace najdete na internetových stránkách obecních úřadů, nicméně je možné najít potřebnou vyhlášku i na nástěnce přímo v budově úřadu. Abychom Vám hledání usnadnili, našli jsme pro Vás několik odkazů – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň.

Penále pro neplatiče

Na závěr doplníme, že pokud se rozhodnete poplatky neplatit, město Vám může po uplynutí termínu splatnosti navýšit sumu až několikrát! Za několik let se může jednat až o desetitisíce korun. Proto platbu nepodceňujte a plaťte včas.

2 thoughts on “Poplatky za komunální odpad 2015

  1. ANNA HOLČÁKOVÁ

    PROSÍM VÍCE INFO OHLEDE ZAPLACENÍ KOMUNÁL.ODPADU.JUGOSLAVSKÁ 33 OSTRAVA -JIH…CHTELA BY TO ZAPLATIT Z UČTU.DĚKUJÍ

Není možné diskutovat