Podzimní dekorace z listí

Napsal | 5.10.2015

Nastává podzim a s kreativitou lidí se opět trhá pytel. Proto jsme si připravili článek o podzimní dekoraci z listí, kde si povíme, jak obyčejnými listy oživit náš interiér na několik způsobů nebo potěšit někoho blízkého.

Stromy hrajou všemi barvami a špatná podzimní nálada mizí

Podzim je především známý tím, že lidé ráno do práce či do školy odchází s ponurou náladou, chřipky ze změn počasí se šíří rychlostí světla, ale často zapomínáme i na světlé stránky, které nám podzim může přinést.

Jedná se o krásnou podívanou, kterou nám příroda předkládá. Stromy jsou obalené barevným listím a ranní mlhy jemně zakrývají vršky kopců. Hlavní ale je, že kreativita při pohledu na tyto jevy, nezná meze. Zaměřme se tedy na barevné listí, které tak krásně zdobí stromy. To už přeci samo od sebe láká k všemožným výtvorům.

Krásně zbarvené listy na stromě

Krásně zbarvené listy na stromě

Pohrajme si s listím

Člověk nemusí být umělcem, aby si vyrobil něco krásného a okrasného do svého bytu či jako dárek někomu blízkému, třeba právě pomocí listů a lístků ze stromů. Máme pro vás pár nápadů a návrhů, jak listí využít uměleckým směrem, jelikož podzim je ten pravý čas pro výrobu sezónních dekorací. Mohou se zapojit i Vaše ratolesti, klidně i babičky a dědečkové, není to nic těžkého. Naopak je to zábavné vyplnění volného času.

Stačí jít do parku nebo kamkoliv, kde je popadané listí a hraje barvami. Vezměte s sebou své děti nebo kamarády a nasbírejte toho co nejvíce abyste měli z čeho tvořit. Můžete samozřejmě posbírat i nějaké kaštánky nebo bylinky, co vás jen napadne k radostné dekoraci.

Výroba dekorace

Možností je několik a fantazii se meze nekladou. Máme tu však nějaké návrhy. Například růžičky z listí, které jsou určitě ne všem známé, kdy se vezme tak 5 listů. Z prvního lístku si vyrobíme ruličku, kterou pak budeme dále obalovat dalšími vrstvami listí. Nakonec spodek lístků obmotáme aránžerskou stuhou nebo můžeme použít obyčejnou stužku. A takto postupujeme u dalších květů. Můžeme použít i špejle, které nalepíme na spodek květu a kytice může do vázy. Další možností jsou věnce, kdy tyto růžičky obmotáme drátkem a zapícháme je do polystyrenového věnce, který seženete v běžném obchodě.

Zdroj - www.mimibazar.cz

Zdroj – www.mimibazar.cz

Věříme, že Vás tento článek o podzimní dekoraci z listí zaujal a nabídl dostatek informací, nápadů a pomohl Vám odvrátit od nevrlé podzimní nálady 🙂

One thought on “Podzimní dekorace z listí

  1. Pingback: Květinové aranžmá v exteriéru

Není možné diskutovat