Omalovánky – velikonoční zajíček k vytisknutí zdarma

Napsal | 24.3.2015

Velikonoce jsou svátkem světového formátu, který si užívají jak děti, tak i dospělí. I přes tuto skutečnost si ale nejvíce užívají hodování a velikonoční aktivity právě naše nejmenší ratolesti. S nadcházejícími velikonocemi jsme si tedy připravili pár tipů na omalovánky s velikonoční tématikou.

Desítky velikonoční omalovánek

Jako první jsme vybrali portál Předškoláci.cz. Ten nabízí velkou spoustu omalovánek s velikonočním zajíčkem, vajíčky apod. Všechny obrázky se dají zvětšit a pokud jste alespoň trochu zruční s počítačem, můžete si všechny omalovánky stáhnout (pravým kliknutím a „uložit jako…“) a následně jich několik naskládat (třeba ve wordu…) na jednu stránku, abyste ušetřili papír. Pokud, ale chcete stáhnout omalovánky přímo od nás, tak pokračujte dále ve čtení – na konci článku je již připravená galerie.

Zajíčci, kuřátka, vajíčka…

Další stránkou pak je třeba i-creative.cz. Zde je sice suma sumárum menší množství omalovánek, než v případě předchozím, nicméně jednotlivé motivy jsou o něco větší a dají se lépe zvětšit bez poklesu kvality. Postup je pak úplně stejný – pravým klikem si uložíte jednotlivé omalovánky na plochu a poté je vytisknete. Kromě velikonočních zajíčku jsou zde pro Vás připraveny i kuřátka, slepičky, nebo beránci.

Intuitivní prostředí na Onlineomalovanky.cz

Na závěr musíme rozhodně uvést portál Onlineomalovanky.cz. Zde najdete stejně pestrou škálu omalovánek, jako u obou předchozích portálů, nicméně s jedním velikým rozdílem – zde si můžou Vaše děti vybarvovat přímo ve webovém rozhraní! Nechybí desítky různých barev, několik grafických nástrojů atd. Pokud ale preferujete tištěnou verzi, i to je možné. Lze si totiž jednotlivé obrázky přímo z prohlížeče vytisknout (bez ukládání na plochu). To samé můžete udělat i v případě, že se nakonec rozhodnete obrázek  vymalovat na webu a budete ho chtít vytisknout už vybarvený. Za kreativitu a intuitivní prostředí od nás dostává tento portál zaslouženou výbornou.

Pokud by Vás motivy příliš nezaujaly, můžete se porozhlédnout i na Googlu. Po vypsání hesla „velikonoční omalovánky k vytisknutí“ se Vám zobrazí desítky, né-li stovky různých motivů.