Nová zelená úspora 2016

Napsal | 28.1.2016

Nejen v předchozích letech, ale i v dnešní době chce každý na všem ušetřit. Co se vyplatí a nevyplatí, to je každodenní otázkou sna každého občana. A dnes se budeme bavit právě o Nové zelené úsporám na rok 2016. Informujeme, o co se jedná, a jaké Vás čekají milé či nemilé změny.

Nová zelená úsporám

Jde o program Ministerstva životního prostředí, který je zaměřený především na úspory energie a obnovitelné zdroje energie, co se týče rodinných a bytových domů. Tímto směrem můžete žádat o dotace, které jsou časově omezené. Mají i své stránky, které Vás budou informovat o aktuálních stavech, co se chystá a jestli už se někde zahájila žádost o dotacinovazelenausporam.cz. Je zapotřebí říci, že se s tímto programem spolupracovat vyplatí.

Novinky

Nová zelená úsporám se snaží svůj program rozjíždět naplno snad každým rokem. Nově ho obohatili právě semináři i ve Vašem okolí. Samozřejmě to všechno je jen pro ty, kteří mají zájem o úsporu energií, zateplení nebo změnu způsobu vytápění. Na seminářích se naskytnou témata ohledně možností čerpání podpory z tohoto programu. Komu budete moci pokládat své otázky, budou odborníci SFZP ČR. Poskytnou dokonce i individuální konzultace a to se jen tak nestává.

Nemusíte mít obavy z toho, že jste zrovna v tísnivé finanční situaci, tento seminář je totiž zdarma. Informujeme Vás, kde na tyto semináře můžete narazit – v jakých městech. Například pro Plzeňský kraj v Plzni 6. ledna 2016 od 10:00 na Krajském soudě, Škroupova 18 a rozhodně i další okolní města. Poté i v Jihočeském kraji kupříkladu v Soběslavi 14. prosince 2016 od 16:00 v kulturním domě, Jirsíkova 34.

Poskytnutí dotací

Kdy je možné, aby Vám poskytl program finanční příspěvek? Tak prvně se jedná o zateplení rodinných domů či výměna oken. Za okolnosti pro udělení příspěvku se považuje i nahrazení neekologického zdroje vytápění za šetrný a ekologický.

Zažádat si o příspěvek může samozřejmě každý a to jak fyzická, tak i právnická osoba.