Nálevka na láhev

Napsal | 16.5.2014

V kuchyni má jistě každý z Vás určitý řád. Vše by mělo fungovat tak, jak má, vše by mělo být na svém místě, pracovní deska či linka stále čistá a nádobí buď v myčce, nebo již umyté a srovnané v policích, eventuálně skříňce. Takový řád je jistě velice prospěšný pro dobré fungování domácnosti a tedy i konstantní stav pořádku, po kterém určitě toužíte.

Jistě jste již kolikrát nalévali kupříkladu šťávu z určité lahve nebo jiný i nápoj. Někdy se stane to, že se tekutina z hrdla nějakým způsobem vylije na nechtěné místo a hned je nepořádek na světě. Této situaci lze jednoduše zabránit tím, že na do lahve nálevku. V tomto článku se tedy budeme zabývat nálevkami na lahve.

Dost zbytečnému rozlévání

Nálevka na lahve je revolučním vynálezem, který zabrání tomu, aby i jediná kapka tekutiny přišla nazmar. Nálevka se instaluje velice jednoduše – otevřete původní zátku lahve a nálevku zkrátka strčíte do jejího hrdla tak, aby tam pevně seděla a nebylo možné to, aby se tekutina mohla vylít nějakou škvírou mezi hrdlem a nálevkou. Této věci zabraňuje i věc, která u některých nálevek opravdu je a tou je silikonové těsnění, přes které se tekutina nemůže dostat za žádnou cenu.

Pole využití je široké

Nálevku tedy můžete použít u různého typu lahví s různými typy tekutin. Takovou určitou lahev s určitých obsahem může být dejme tomu láhev se sirupem, který se rozlévá a dále se ředí vodou, jelikož jeho konzistence je velice hustá a nesmírně sladká. Dále může být použitelná i na láhev s olejem. Olej, který se prodává přímo v lahvi je většinou olivový a tak je ji dražší, jelikož láhev stojí více, než klasická láhev z plastu. Je překvapením, že by se nálevka dala upotřebit i do lahve s vínem, je to ale vskutku možné a tak se Vám víno zbytečně nevylije na právě vypraný běloskvoucí ubrus, ale skončí ve skleničce, což bylo v plánu.