MPSV hledání volných pracovních míst

Napsal | 8.1.2016

Hledáte volná pracovní místa? Zajímalo by Vás, jak a kde hledat nejefektivněji? Dnes jsme tu právě s portálem MPSV, kde se dají mimo jiné najít velmi lehce i volná pracovní místa. Zvolte si nejjednodušší cestu k práci.

MPSV

Jinak jako Ministerstvo práce a sociálních věcí, nabízí na svých webových stránkách velmi užitečné informace – mpsv.cz. Nejenže dokáže ukázat, kolik je zde za jakých podmínek nezaměstnaných, ale prioritní záležitostí jsou zrovna volná pracovní místa. Pokud si přejete práce různých profesí, není problémem si jej vyhledat online. Naleznete tu i úřední desku, kde se můžete libovolně pohybovat dle svých záměrů.

Volná pracovní místa od MPSV

Volná pracovní místa od MPSV

Jak správně hledat?

Není potřeba hledat v letácích a optávát se všude možně na volná pracovní místa. Informujte se právě na MPSV portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno, zde Vám poslouží vyhledávací tabulkou. Obsahuje zejména nejčastější dotazy na volná pracovní místa, hledání podle oboru zaměstnání a rozšířené hledání. Právě u hledání dle oboru zaměstnání máte rozepsány místa pro vysokoškoláky, s maturitou a výučným listem. Jsou uspořádány ve sloupečkách, vypsány všechny obory a k tomu, kolik možností se u oboru nachází. Nejenom, že je to velmi přehledné, ale i rychlé a spolehlivé.

Zadávání inzerátu pro nabídku práce

Co se týče u nabídek zaměstnání, nikdy neuděláte chybu, když odešlete inzerát. Mohlo by se stát, že byste se někomu, jako zaměstnanec, zalíbil a z rovna se hodil do určené profese. Pro toto rozhodnutí je na portálu také vyhotovena šablona inzerátu pro vyplnění. Jako první se po Vás bude chtít profese, kterou byste chtěli vykonávat. Dále uveďte své znalosti, dovednosti, klidně i praxi. Čím více, tím lépe. A jako jeden z nejdůlžitějších faktorů je právě uvedení Vašho telefonního čísla, které aktivně využíváte. Je to přesně proto, aby Vás mohl ten, koho jste oslovili, kontaktovat. Co také nejde samozřejmě vynechat, je určení dosavadního vzdělání. Jako závěrem určíte, v jakém okrese chcete práci vykonávat.