Malá koupelna v paneláku rekonstrukce – 10 praktických rad

Napsal | 13.8.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém se zabýváme různými radami a tipy do domácnosti jak pro řemeslné práce, tak i pro volný čas. V tomto článku se budeme zabývat klasickou prací, která jednou čeká každý panelový byt.  Jedná se konkrétně o rekonstrukci, která se bude provádět na malé koupelně v paneláku. My Vás seznámíme s 10 praktickými a užitečnými radami, které Vás mohou inspirovat právě při již zmíněné rekonstrukci koupelny v paneláku o nevelkém rozměru.

1. Dejte si pozor na izolaci proti vodě

Při rekonstrukci koupelny byste těžko hledali otravnější problém, než je ten, když zatéká voda tam, kde by vůbec neměla být.

2. Nepodceňujte výběr sortimentu

V dnešní době jsou různé obchodní domy plné různých doplňků i různých druhů sprchových koutů, obkladů, umyvadel a tak dále. Určitě stojí za to si rozmyslet i určitý styl, ve kterém chcete mít malou koupelnu zařízenou a podle toho pak systematicky postupovat.

3. Rozmyslete si dobře mezi koutem a vanou

Obojí má své výhody i nevýhody – sprcha zabírá méně místa, vana více. Naopak, vana nabízí to, že se do ní můžete položit a relaxovat, sprcha nabídne leda často až nepříjemné masážní trysky a celkově se v ní relaxovat nedá. Vyberte to, co Vám najisto sedne.

4. Otopný žebřík

Vadí Vám stále vlhké ručníky, které se zkrátka neusuší díky neustálé vlhkosti v koupelně? Otopný žebřík tento problém hravě vyřeší a můžete ho nechat instalovat i do panelákové malé koupelny.

5. Jedno či dvě umyvadla?

Další otázkou, kterou musíte klást sami sobě, je ta, jestli chcete s partnerem nebo partnerkou oddělená umyvadla. Je to pěkné moderní řešení, které lze i v malé koupelně pěkně vyřešit, není to však doporučování

6. Dláždění

Pokud přemýšlíte nad tím, jakou podlahu pořídit, do koupelny jedině dlaždice – jsou vůči vodě nejodolnější.

7. Nešetřete na bateriích

Baterie k umyvadlu či koutu jsou velice poruchovým prvkem, pokud se na něm šetří.

8. Protiskluzové doplňky

Nechtěnému nečekanému zranění lze lehce předejít tím, že si do vaničky sprchy, do vany nebo před ně dáte podložku, která nesklouzne.

9. Nábytek do koupelny

Pro malé koupelny se hodí zařizovat určitý úložný prostor přímo pod umyvadla anebo na zeď vedle zrcadla. Takhle ušetříte místo vskutku efektivně.

10. Nechte si záležet na tvorbě přesného plánu

Improvizace je věc dobrá, ne však v případě rekonstrukce koupelny v panelovém domě. Tam je vždy lepší variantou mít vše do detailů promyšlené – jak místo k dispozici, tak i rozpočet.