Luxusní dekorační látky na závěsy

Napsal | 28.2.2015

Ať už hledáte tu pravou látku na okno, futra, či samotné dveře, je nezbytné volit s velkou obezřetností. Vždy se totiž jedná o vstup do místnosti, či, v případě oken, pohledu do místnosti a lidé si tak dané látky všimnou jako první a nesprávná volba tak může vytvořit špatný dojem. Z jakých materiálů se dnes dělají závěsy z vyšší cenové kategorie, jak vybírat a kde nakupovat – na tyto a mnohé další otázky Vám odpovíme v dnešním článku.

O luxusní dekorační látky je nutné pečovat

Začneme materiály. V oblasti luxusních dekoračních látek na závěsy tak trochu platí, že čím luxusnější materiál, tím vyšší cena a tím i vyšší nároky na údržbu. Jako jedna z nejluxusnějších látek na závěsy se považuje přírodní hedvábí. Jeho cena je však velice vysoká a řádově se nedostanete pod 1000 korun na metr látky. Šířka je pak dána výrobcem. Přírodní hedvábí je i velice náročné na údržbu, jelikož se jedná o přírodní materiál. Rozhodně nemůžete závěs jednoduše hodit do pračky na 40°C a zalít aviváží a práškem na praní. Pro tyto závěsy se používá chemické čištění a nejlepší je ho svěřit odborníkům do čistíren.

Nebojte se syntetiky

O něco méně náročné, jak po cenové, tak po údržbové stránce, jsou dekorační látky ze syntetického hedvábí. Závěsy tohoto materiálu se prodávají za cenu o zhruba polovinu nižší a dobrou zprávou je i fakt, že se dají prát v pračce.

Pokud pak chcete ještě více ušetřit a stále si zachovat nádech luxusu, můžete vyzkoušet závěsy ze 100% bavlny.

Prodejní místa

A kde nakupovat? Možností máte poměrně mnoho, nicméně cenově se obchody zas až tolik neliší. Spíše je zde rozmanitost v oblasti vzorů, barev apod. Jako poměrně obsáhlý e-shop jsme označili stránky interierovetextilie.cz, nebo třeba zaclony.cz. Tito čeští dodavatelé mají na výběr z desítek, možná stovek různých vzorů luxusních dekoračních látek na závěsy, ze kterých si prostě musí vybrat každý.

One thought on “Luxusní dekorační látky na závěsy

  1. Soňa

    Zdravím, dekorační látky pravidelně nakupuji právě kvůli závěsům. Za mě si doporučení určitě zaslouží eshop Dekoratex
    Rychlé dodání a bezva ceny 🙂

Není možné diskutovat