Letní kuchyně na zahradě

Napsal | 12.6.2015

Pokud rádi trávíte čas s přáteli, s rodinnou, či jen máte často business meetingy ve svém domě, možná by Vás mohl zajímat dnešní článek, ve kterém jsme se rozhodli zaměřit na letní kuchyně. Ty poskytují naprosto skvělý prostředek pro všechna společenská setkání v období teplejších měsíců.

Než se pustíte do stavby letní kuchyně

Co se týče samotné stavby, letní kuchyně na zahradě potřebuje jistá kritéria, bez kterých by se prostě stavba neobešla. Za prvé je nutná alespoň trochu velká zahrada, neboť samotné vybavení zabere poměrně dost místa. Terén by také neměl být svažitý a kompletní rovina je více než vítána (samozřejmě lze za pomoci těžké techniky terén zarovnat, nicméně musíte počítat s vyššími náklady). Když už jsme u nákladů, vynaložené finanční prostředky se rozhodně nedají označit za malé, nicméně do značné míry záleží na Vás, jaké vybavení chcete mít součástí. Přidat můžete vše od kamenných pecí, přes domácí spotřebiče, až po jídelní stoly a židle.

Čeští dodavatelé nejsou pozadu

V zahraničí jsou pak zahradní letní kuchyně poměrně běžnou záležitostí a např. v Německu i velmi rozšířené. V České Republice je tento trend poměrně nový, nicméně už teď je na trhu hned několik velmi kvalitních firem, které se výstavbě letních kuchyní věnují.

Hrdina & Česká Pískovce

Asi nejznámějším českým realizátorem letních kuchyní je firma Hrdina & České Pískovce s.r.o. Tato firma je v ČR jedničkou a jako jediná na tuzemském trhu nabízí kompletní realizaci letních zahradních kuchyní – v praxi to znamená to, že Vám celou kuchyň navrhnou v závislosti na velikosti a vzhledu zahrady, a v konečné fázi i postaví. Hrdina se potom specializuje na kamenné pece, ve kterých můžete péct (nejen) pizzu, chléb apod. Práce jsou velmi vysoké kvality a s tím je samozřejmě spojena i vyšší cena.

Samozřejmě si ale můžete postavit letní zahradní kuchyň svépomocí, nicméně doporučujeme se obalit pevnými nervy a alespoň několika pevnými rukami.