Láhev voděnka Tupperware

Napsal | 15.3.2015

Nabídka společnosti Tupperware je snad neomezená. Každým měsícem přicházejí další a další nové výrobky, které využijete nejen v kuchyni, ale i v celé domácnosti, či dokonce na cestácch.

U cestování se pak poněkud zastavíme, neboť naším tématem dnes bude speciální láhev na nápoje značky Tupperware, tzv. voděnka. Čím se vyznačuje, v čem tkví její přednosti, kolik stojí a jaké zkušenosti s ní mají samotní uživatelé? Na tyto a další otázky se Vám pokusíme odpovědět níže.

Základní vlastnosti voděnky

Začněme specifiky – když pomineme objem, který je u voděnek velmi různý (prakticky od 350ml do 1 litru), zaměřit se můžeme především na tvar láhve. Ten byl speciálně vyvinut, aby se vešel do většiny dvířek u domácích lednic. Základ láhve je přitom dostatečně velký, aby láhev držela na svém místě a neměli sklony se převrhnout. Uprostřed těla je láhev zúžená pro perfektní ergonomický úchop i za běhu, či třeba na kole. Víčko je naprosto vodotěsné a nepropustné. Nový model řady N19 je navíc osazen o výběžek na víčku, díky kterému je otevírání lahve opět o něco jednodušší.

Výhody voděnky

Co se týče samotných výhod, řada jich byla řečena už v odstavci výše – ergonomický tvar, vodotěsné víčko, snadné otevírání… Zmínit ale určitě můžeme i ekologický faktor, kdy je lahev opakovaně používána a šetříme tak přírodu. Dále určitě údržba – mytí v myčce není žádný problém. Širším uzávěrem se dostanete pohodlně i dovnitř lahve.

Cena a (další) nevýhody

Cena se pak pohybuje okolo stokoruny za 500ml lahev, nicméně v akci lze sehnat i za polovinu. Zkušenosti uživatelů se pak značně různí – někteří si nemohou lahve vynachválit, jiní mají spíše rozpačité pocity. Vadí jim zejména fakt, že Tupperware nedoporučuje lahev plnit sycenými nápoji (odpadá pro uživatele populárního Sodastreamu). Někomu pak i skutečnost, že se některými nápoji lahev lehce obarví, nicméně někteří uživatelé naopak tuto zkušenost nemají.

Suma sumárum ale spíše uživatelé voděnku doporučují – kvalita odpovídá dané cenně. Proto tedy neváhejte a vyražte si voděnku koupit. Ta stovka Vás v nejhorším případě opravdu nezabije a říká se, že v životě se mají zkoušet nové věci.