Korková plovoucí podlaha zkušenosti

Napsal | 4.8.2014

Plánujeme-li pokládku plovoucí podlahy, jen málokdy nás napadne použít v našem interiéru tak neobvyklý materiál, jakým je korek. Ve stínu dřeva a dřevěných imitací se korek netěší veliké oblibě, avšak naprosto nezaslouženě. Korek jako podlahový materiál má naprosto ideální vlastnosti a hodí se téměř do jakéhokoli prostoru. Pojďte se o něm dozvědět něco víc!

Zkušenosti s korkem

Korková plovoucí podlaha se hodí do každé místnosti v bytě, je snadná na pokládku a příjemná na pohled. Jednou z největších výhod korku je, že stejně jako dřevo má pevný a pružný povrch, a tak je odolný vůči poškrábání, vlhkosti nebo jinému poškození. Díky tomu se také snadno udržuje, a pokud budete dodržovat několik jednoduchých zásad a podlahu jednou za pár let přelakujete, vydrží vám bez problémů i desítky let!

Navíc korek není pouhou imitací přírodní podlahy, a tak vaší místnosti zapůjčí zcela jedinečný vzhled. Pokud máte obavy, že bude korková podlaha působit příliš jednotvárně, můžete být v klidu; jsou naprosto zbytečné. Dnes na trhu najdete tak širokou nabídku různých podlah a obkladů, že si jistě vyberete design, který se hodí přesně pro váš byt. Kromě přírodních korkových podlah můžete vyzkoušet i různé barvené a upravované varianty; výsledkem budete jistě příjemně překvapeni!

Teplo v bytě

Korkové podlahy díky své nižší ceně nepotěší pouze vaši peněženku; prospívají dokonce i vašemu zdraví! Korek je znám jako materiál tlumící hluk, proto se skvěle hodí do panelových bytů, zároveň však je i výborný tepelný izolant, takže nejenže není tak chladná na dotek jako obyčejná laminátová podlaha, ale zároveň udrží teplotu v bytě a nepropouští ji ven. Skvělé tepelné vlastnosti korku z něj také dělají vhodný typ podlahy v místnostech s podlahovým vytápěním, jak teplovodním, tak elektrickým.

Tak zapomeňte na laminátové a jiné plovoucí podlahy! Korek jistě nabízí vše, co hledáte. Vyberte si z nabídky vzorů a projděte se po podlaze svých snů.