Kokosový olej a jeho použití na vlasy

Napsal | 13.1.2016

Téma dnešního článku bychom doporučili spíše ženám, ale samozřejmě i můžům jsou dveře otevřené. Budeme se bavit o péči o vlasy – s kokosovým olejem. Poradíme, jak správně olej na vlasy používat, jak často a jaké jsou vlastně účinky tohoto produktu.

Kokosový olej

Kokosový olej se stále používá více a více jako přírodní péče o pleť, vlasy ale i zuby. Získává se z dužiny kokosových ořechů, ale aby se zachovaly všechny vitamíny a antioxidanty, jednání musí být velice šetrné. V průběhu se poté dužina naseká, vysuší a nakonec lisuje a vzniká kokosový olej. Co se týká životnosti, je velmi dlouhá. A čím to je, že právě kokosový olej pomáhá na pleť i vlasy? Jsou to mastné kyseliny, které obsahuje – ty ničí bakterie a viry. V domácnosti by se měl využívat častěji než všechny ostatní běžné. Má totiž mnohem větší příznivé účinky na zdraví člověka. A kde olej sehnat? Je dostupný v běžných obchodech, na internetu, ale i v Bio obchodech.

Kokosový olej jako přírodní kosmetika

Kokosový olej jako přírodní kosmetika

Balzám na vlasy

Jak už jsme zmínili, kokosový olej se často využívá společně s kosmetikou. My jsme se chtěli zameřit na péči o vlasy a podle tohoto tématu také pojedeme. Olej posluhuje jako maska pro vlasy, regeneruje a obohatí i svou znatelnou kokosovou vůní. Pokud jsou vlasy moc suhé, lámavé či bez lesku, aplikujte olej jen do rozčesaných vlasů. Ještě lépe, trochu si je navlhčete aby se olej dostal uplně všude. Doba působení je velmi důležitá. Jestliže ho na vlasech nenecháte dostatečně dlouhou dobu, nemůžete očekávat změnu. Není nutné mít vlasy v tomto stavu přes noc, ale pokud tak učiníte, ničemu neuškodíte – právě naopak. Občas postačí i 3 hodinky.

Jiné využití

Co se týká jiného využití oleje, máme tu jednu zajímavost. Jedná se o chrup. Ano, používá se často už i na zuby, které dokáže vybělit. Jeho příznivý účinek spočívá i v zahnání zápachu z úst, léčbě dásní a úst celkově. Zmírňuje i bolesti hlavy, zlepšuje kožní onemocnění a dokonce zlepšuje hormonální rovnováhu. Není dobré při vyplachování úst, plivat ho do umyvadla – mohlo by se později ucpat. Lepší je vyplivnout olej rovnou do koše.