Kde se dá koupit Černá sapota?

Napsal | 29.10.2016

Každého z nás občas přepadne tzv. mlsná a nějak nevíme, na co máme chuť. Co takhle třeba nějaká čokoláda? Nebo co to zahnat něčím zdravějším? V dnešním článku Vás seznámíme s trošku exitockou pochutinou zvanou jako černá sapota.

Černá sapota jako světový hit!

Určitě si říkáte, co to ta Černá sapota vlastně je. Sapota se stala celosvětovým hitem hlavně v kulinářství. Tím už jsme vlastně napověděli, že se jedná o jídlo, které se dá bez sebemenších problémů konzumovat a pravděpodobně bude i velmi chutné, když je natolik populární.

Černá sapota

Plody černé sapoty jsou chuťově něco mezi ovocem a čokoládou. V tomto okamžiku vlastně zjistíte, že dvě skvělé věci se takhle krásně skloubily a věříme, že budete po ochutnávce nadšení!

Andělská kombinace chutí

Jak už jsme se zmínili, jedná se o plod, který Vaše chuťové buňky omámí čokoládovou-ovocnou chutí. Možná ucítíte i trosičku ostružinové marmelády. Za tuto pochutinu Vám jistě poděkuje i Vaše tělo vzhledem k tomu, že černá sapota má méně kalorií než skutečná čokoláda.

Její vzhled Vás okamžitě překvapí. Sapota je totiž velmi podobná plodu limetky nebo zelenému rajčeti a liší se jen vnitřkem. Dužina obsahuje dokonce až čtyřnásobek vitamínu C, můžeme srovnat, že je to o dost více než u pomeranče. Nelekněte se, že dužina má spíše kašovitou konzistenci podobnou pudinku. Toto ovoce je vhodné i pro přikrmování miminek, velmi snadno se konzumuje a Vaše ratolest se bude jen oblizovat.

Odkud pochází a jak se pěstuje?

Původ černé sapoty je z Mexika a postupně se začala pěstovat všude možně v dalších jiných částech subtropického a tropického pásu po celém světa. Pokud zavítáte do Itálie nebo Španělska, určitě na sapotu narazíte. Rozhodnete-li se pěstovat toto ovoce u nás, je zapotřebí splnit hned několik podmínek:

  • Pěstovat ve sklenících nebo rovnou v obydlí
  • Udržovat stálou teplotu
  • Dostatečný přísun světla

Kde se dá černá sapota koupit?

Nejjednodušeji černou sapotu zakoupíte přes internet. Nejedná se o rostlinu, která by byla levná a tak jsme pro Vás vybrali jeden z e-shopů, jenž nabízí opravdu bezkonkurenční ceny. Pawpaw.cz nabízí „Black Sapote“ za 1 200 Kč.