Jarní výzdoba domu a dveří

Napsal | 24.4.2014

Jaro už nám zaklepalo na dveře a je třeba ho uvítat v plné parádě. Probuďte se ze zimního spánku a odreagujte se při velkém jarním úklidu – uvidíte sami, kolik energie vám to dodá. Jaro přeje dobré náladě, a nic vám nezvedne náladu tak, jak krásně nazdobený a útulný byt. Pojďme se společně podívat na několik nejnovějších tipů!

Nechte váš domov kvést

Jarní příroda kvete, kam se podíváte, tak proč si nepřinést trochu té krásy i domů? Romantické duše mohou přirozeně natrhat luční kvítí a zaplnit jím vázy, ostatní se můžou kochat nabídkou květinářství. Pokud chcete, aby vám výzdoba vydržela, provoňte svůj byt řeřichou nebo půvabnými narcisy a krokusy v květináčích – výzdoba vydrží dlouhé týdny a při správném zacházení můžete cibulky květin uchovat i do dalších let.

Netradiční vázy?

Milujete květiny, ale nedostává se vám doma váz? Dnešní trendy přejí netradičním řešením! Zkuste se poohlédnout v hloubi vašich kredencí po nějakém starém hrnečku s patinou – jarní květy v něm vyniknou mnohem lépe než v kdejaké váze! Stejně můžete využít třeba i zavařovací sklenice nebo různé džbánky; pro větší efekt je stačí ozdobit stuhou nebo pruhem lýka, úspěch bude zaručen.

Pestrobarevné květiny domov jistě osvěží víc než cokoli jiného, ale s barvami si můžeme pomoci i jinak. Byt stačí změnit i minimálně, aby získal opět punc novosti a originality. A jak dekorovat? Zkuste se podívat po nových závěsech nebo povlacích na polštáře; na jaře nejlépe s květinovým nebo pestrým motivem. A pokud máte podnikavého ducha, vezměte do ruky štětec a plechovku s nějakou zářivou barvou – nikdy není pozdě místnosti trochu oživit.

Vítejte doma

Při výzdobě nezapomínejte ani na dveře a vchody; vždyť ty vás při návratu uvítají a potěší jako první. Že ozdobné věnce patří jenom k Vánocům? Omyl! Vyměňte jehličí za přírodní nebo barvené proutí a ozdobte ho nevadnoucími květy – vřesem, levandulí, ale třeba i květy z papíru nebo krepu. Fantazii se mezi nekladou! Pověste věnec na barevnou stuhu a návštěvy se vám do dveří jenom pohrnou!