Jarní věnec na dveře

Napsal | 2.3.2015

I když se mohůže měsíc někomu zdát, jako dlouhá doba, jaro se pomalu, ale nezadržitelně blíží. A stejně jako zmizí z ulic sníh, zmizí i zimní dekorace v našich domácnostech. Jaro pak přinese barvy, pozitivní energii a dobrou náladu. Prostě faktory, které většinou během zimy chybí. Abyste si takovou atmosféru mohli navodit i doma, zaměřili jsme se dnes pro Vás na jarní dekorace.

Dekorace vnější části domu

Co se týče jarních dekorací na stůl, o tom jsme už mluvili v článku předchozím, který nenajdete rovněž na našich stránkách. Dnes se tedy podívejme spíše na venkovní výzdobu. Jedním z vůbec nejoblíbenějších prvků, který k létu poslední dobou patří, je jarní věnec na dveře.

Čím se vyznačuje jarní věnec?

Jarní věnec se liší od toho vánočního hlavně použitým materiálem – v jarních věncích rapidně přibydou barvy a množství použitých rostlin. Naopak ubyde hlavně jehličí a bílá (vánoční) barva, případně stříbřenka apod. Základ věnce často tvoří proutí a to jak dřevěné, tak i vrbové. Jaro je také obdobím mnohých svátků, mezi než patří i Valentýn a Velikonoce. Často tak v jarních věncích na dveře nejdete i srdíčka, nebo třeba kuřátka, peří a další materiály.

Nabídka je více než pestrá

Jarní věnec si můžete udělat i sami doma, nicméně pokud nepatříte mezi ty opravdu zručné a kreativní typy, můžete si je samozřejmě i koupit. Ceny začínají někde na stokoruně za kus a šplhají se i k 500 korunám za ty opravdu velké a exkluzivní jarní věnce. Důrazně pak doporučujeme věnovat pozornost popisku u jednotlivých produktů – některé věnce jsou totiž sice na dveře, nicméně určeny do vnitřních prostor. Proto se ujistěte, že můžete věnec umístit i ven.

Prodejci

Co se týče prodejců, zmínit bychom mohli určitě portál suchevazby.cz, tojadekorace.cz, nebo třeba kouzelnekyticky.cz. Všechny zmíněné obchody nabízejí opravdu širokou škálu věnců nejrůznějších rozměrů i barev. I zde pak najdete indoor i outdoor jarní věnce.

One thought on “Jarní věnec na dveře

  1. Pingback: Velikonoční dekorace vlastní výroba – návody

Není možné diskutovat