Jak vyčistit čalounění sedací soupravy?

Napsal | 13.5.2014

Možná se Vám v poslední době stalo, že jste se domů vrátili unavení z práce a jediné, co jste chtěli udělat, bylo zabořit se do Vaší oblíbené sedačky a chvilku relaxovat. Jenomže co to nevidíte? Najednou, jakoby Vám někdo sundal růžové brýle!

Místo krásné čalouněné (dříve na sto procent jednobarevné) sedačky ve Vašem obýváku nalézáte různobarevnými fleky pokrytý kus nábytku, které už ani dvě tuny ozdobných polštářků nezakryjí. A nejste-li zrovna v příznivé finanční situaci, abyste si jednoduše pořídili nábytek nový (nebo je Vám nad slunce jasné, že Vaše děti, kočka či pes nový gauč stejně opět rychle „přetvoří k obrazu svému“), nezbyde Vám bohužel nic jiného než si kleknout na všechny čtyři a pustit se do úmorného čištění. Abychom Vám tento proces alespoň trochu usnadnili, uvedeme si zde několik různých druhů přípravků, díky kterým se tento nelehký úkol stane alespoň malinko snesitelnějším.

SONAX – pěna na čalounění

Začneme tedy například s pěnou na čalounění sonax, která je (jak už název velmi dobře napovídá) určena k čištění textilních sedadel a čalounění od špíny, zbytků jídla a všemožných skvrn. Tato dlouho působící hustá pěna se dostane až do hloubky tkaniny, kde odstraňuje nečistoty a oživuje barvy. Její použití je velice jednoduché, stačí pěnu nanést na plochu, kterou plánujete vyčistit a nejlépe měkkým kartáčem či hadrem zapracovat hluboko do sedačky. Jako poslední krok můžete pěnu suchým hadrem setřít nebo vysát vysavačem, to záleží pouze na Vás. Pěnu sonax můžete pořídit již od 89Kč.

Čistič čalounění NANO+

Dalším možným prostředkem, který můžete použít je čistič čalounění nano+. Tento produkt si poradí i s výjimečně znečištěným prostředím. Důkladně proniká do hloubky textilu, odstraňuje i ty nejodolnější skvrny, zároveň u toho vyživuje a obnovuje vzhled a barvu Vaší sedačky. Mezi další výhody tohoto produktu zajisté patří i fakt, že zabíjí houby a roztoče, je vhodný i pro alergiky a navíc zanechává svěží vůni. Koupit si ho můžete už za pouhých 93Kč.

Takže doufáme, že už Vás zašlé čalounění opravdu nebude trápit.