Jak ušetřit v domácnosti?

Napsal | 1.9.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém řešíme různé rady a tipy, kterými se můžete inspirovat a tak třeba zvýšit svou životní úroveň opravdu jednoduchými způsoby. V tomto článku bude středem dění téma, nad kterým uvažuje především nižší a střední vrstva společnosti, není to však pravidlem. Budeme zabývat všetečnou otázkou a to – jak ušetřit v domácnosti? Pojďme se na to tedy podívat.

Kdo šetří, má za tři!

Ne každý má příznivou finanční situaci. Proto je nutné v některých případech dvakrát až třikrát přemýšlet, jaké věci do domácnosti nakoupit a poté také jestli je to natolik nutná záležitost. Stejně tak tomu je při spotřebě například vody, která také není zadarmo a její cena se stále zvyšuje, elektrická energie je na tom stejně – rozhodně její cena neklesá. O plynu ani nemluvě také vzhledem k tomu, co se děje v zemích, odkaď se plyn dováží k nám do země plynovodem.

Šetřit v domácnosti můžeme jen za pomocí rozumu a přirozené inteligence. Důkazem používání těchto vlastností je třeba to, že si člověk zbytečně nepůjčuje ať už od bank, které lákají na nízké splátky, které však trvají opravdu dlouhou dobu a v konečném důsledku můžete klidně zaplatit o 50 procent více, než kolik bylo půjčeno, tak také od „důvěryhodných“ společností, které zase lákají na to, jak rychle se dostanete k penězům. Nesmíte skákat na taháky typu „peníze rovnou na ruku“ či „hotovost do hodiny k dispozici“.

Vždy je lepší se trochu uskromnit, než se dostat do dluhové pasti a skončit s osobním bankrotem na mizině.

Podělte se o Vaše rady a zkušenosti!

My se ale ptáme – co napadá Vás? Jaké máte Vy rady ohledně toho, jak ušetřit v domácnosti? Na čem nejvíce šetříte a jak moc efektivní je to způsob? Máte již nějaké zkušenosti s tím, jaké to je dostat se do takové situace? O všem se můžete rozepsat do komentářů pod článkem, kde by mohla vzniknout diskuze na toto téma, ze které se můžeme všichni dobře poučit.

 

One thought on “Jak ušetřit v domácnosti?

  1. Ondra

    Zdravím Vás, v poslední době je toto opravdu žhavé téma a doléhá i na mě, já osobně jsem se o šetření, nikdy moc nezajímal, ale nyní doléhá i na mě. Je až neuvěřitelné, kolik peněz člověku ročně uteče.

Není možné diskutovat