Jak si vyrobit jarní dekorace?

Napsal | 15.3.2015

Jaro přišlo v letošním roce 2015 poměrně brzy a už v půlce února jsme si mohli užívat nezvykle vysokých teplot. Pravidelná dávka slunečních paprsků ale přichází definitivně až s březnem. Pokud se tedy už připravujete na velikonoce, nebo jste už začali s jarním úklidem, dost možná Vám dnes dáme tu pravou dávku inspirace – zaměříme se totiž na jarní dekorace.

Papírové květiny

Papírová květinaPokud nechcete utrácet horentní sumy v domácích potřebách a supermarketech, můžete si jarní dekorace vyrobit sami doma. Stačí k tomu jenom trochu zručnosti a inspirace. My jsme se jako první zaměřili na papírové květiny. K jejich výrobě Vám stačí pouze barevné papíry, nůžky, tužka, lepidlo a drátek – čili věci, které se dají poměrně snadno sehnat v leckteré domácnosti. Ve svém principu si nakreslíte nepravidelnou spirálu na čtvrtku, kterou následně vystřihnete a složíte tak, aby vznikla hezká růžička. Tu pak můžete opatřit ještě stonkem, nebo lístky… kompletní návod najdete na Keliwood.cz, odkud je i převzata tato ilustrace.

Děrovaná vajíčka

Děrovaná vajíčka z provázkůZe serveru Keliwood nás velmi zaujalo ještě děrované vajíčko z provázků. I jeho princip je velice jednoduchý a postačí Vám pouze provázek, lepidlo, balónek a nůžky. Lehce si nafouknete balónek, na který namotáváte lepidlem nasáklé bavlnky. Po zaschnutí balónek vypustíte a vajíčko je na světě! Jeho výroba je velice jednoduchá a rychlá, přičemž pověsit si ho můžete prakticky kamkoliv. Výsledek by měl vypadat zhruba tak, jak vidíte na obrázku (opět převzato k Keliwood.cz, kde najdete i mnohem více návodů na zajímavé jarní dekorace).

Další inspirace

Mnoho inspirace Vám pak může poskytnout populární pořad Rady ptáka loskutáka, jež ještě donedávna vysílala TV NOVA. V jejich archivu na stránkách loskutak.nova.cz najdete návody třeba na berušky, zvonečky z květináčů, nebo třeba papírová zvířátka.

Pokud máte i Vy nějaký dobrý tip na jarní dekoraci, se kterou byste se rádi pochlubili, uričtě nám napište do komentářů!

One thought on “Jak si vyrobit jarní dekorace?

  1. Pingback: Velikonoční dekorace vlastní výroba – návody

Není možné diskutovat