Jak otevřít víno bez vývrtky?

Napsal | 20.7.2014

Situace, která může nastat kdykoli v jakékoli společnosti a je možné, že do současné chvíle postihla i Vás alespoň jednou či dvakrát – rodinná oslava či nezřízená párty, která vypadá zatím vcelku bezchybně. Avšak jeden z účastníků najednou ukáže láhev vína, kterou přinesl na povznesení všeobecné pohody. Má to ale jeden háček – vývrtka není po ruce a celkově není k nalezení. Co s tím? Jak tento problém vyřešit? Právě v následujících řádcích tohoto článku se zaměříme na to, abychom si nadále dokázali odpovědět na otázku – jak otevřít víno bez vývrtky?

Skautský postup

Tento způsob je již dlouho rozšířený ve společenských vrstvách o různé úrovni a to právě díky skautům a jejich nápaditých způsobech. Metoda je vskutku primitivní, dovolil bych si dokonce přehánět až k primitivně geniální. Podívejme se tedy na podrobný postup toho, jak otevřít víno bez vývrtky.

Láhev, ručník a pevná zeď

První částí přípravy je to, abychom si sehnali ručník. Ručník může být bez problému nahrazen také mikinou, přeloženým tričkem či třeba i dekou. Ručník, mikinu či jednu z těchto potřebných věci položíte na dno láhve vína, které chcete otevřít. Důležité je to, aby víno mělo korkovou zátku, ne závitovou; s tou by pak bylo snažení kontraproduktivní a museli bychom si najít jiný způsob k otevření vína určený pro závitové uzávěry.

Další částí je to, že vezmeme láhev vína, jejíž dno je tedy pokryto tím, co jsme vybrali, do ruky a najdeme správnou zeď. Zeď by neměla být sádrokartonová, jelikož by mohlo velice jednoduše dojít k jejímu poškození, protože sádrokarton by nápor lahve určitě nevydržel. Po nalezení pevné zdi, která se lehce nerozbije, lahví v pravidelných intervalech narážíme na zeď právě pokrytým dnem. Zanedlouho se korková zátka uvolní do té míry, že nebude problém ji odstranit i pomocí prstů.

Tímto způsobem tedy lehce otevřete láhev vína, pokud se vývrtka nečekaně vytratí do neznáma.