Hydroizolace koupelny – postup

Napsal | 11.10.2014

Stavíte si nový rodinný dům či předěláváte celý byt? Chcete mít koupelnu co nedokonaleji zpracovanou, ale nevíte, jak na to? Pokud jste se rozhodli Vaši koupelnu nějakým způsobem pouze zkrášlit nebo i dokonce od základu překopat a předělat, je tento článek určen právě Vám , jelikož se v něm zaměříme na to, jak na hydroizolaci do koupelny a postupně si ukážeme, jak na to, aby byl náš výsledek správně funkční a kvalitně zpracován.

Co potřebujeme?

Produktem, kterým dosáhneme dokonalé izolace a který také v tomto postupu efektivně využijeme, je Ceresit CL 69 Ultra-Dicht, což je utěsňovací a oddělovací podložka, která zamezí veškeré možné vlhkosti, aby se dostala tam, kde jí nechceme mít. Dále využijeme těsnící maltu, podkladní nátěr, určité obklady a těsnící tmel. Ke všemu jsou také potřeba vhodné nástroje jako zubová špachtle či stěrka.

Jak na to?

První potřebnou věcí je to, abychom natřeli požadované rohy podkladním nátěrem. Je možné v něm mít určité trhliny, ale nesmí být absolutně nerovný. Nátěr vyrovnáme přejetím špachtlí, kterou jsme i natírali podklad. Dále rohy utěsníme utěsňovací podložkou tak, aby nebylo možné vidět nějaké spáry nebo nechtěné trhliny. Stěrkou poté naneseme lepící maltu. Do té doby, kdy je malta ještě vlhká, nasadíme do rohů pásy a rohové součásti.

Poté Vše urovnáme zubovou stěrkou a tak bude vše na stejné úrovni. Dále spoje utěsníme těsnícím tmelem a dáme si pozor na přesahy – musí být minimálně půl decimetru dlouhé. Takhle tmelem utěsníme naprosto vše, i kolem výstupních trubek, třeba odpadových, a tak dále. Na tento podklad poté instalujeme oddělovací podložku, kterou nařežeme na požadovanou velikost a z jedné strany na ni naneseme lepící maltu, na stěny včetně rohů.

Přesahy mezi podložkami utěsníme tmelem. Válečkem z gumy poté projedeme všechny části podložky tak, aby byla v maltě všude na stejné úrovni a ani kousek nepřesahoval. Poslední částí je instalace těsnících prvků, kterými mohou být obklady, které jsou již na Vaší fantazii. Obklady samozřejmě po instalaci vyspárujeme.

Věříme, že Vám byl tento postup nápomocný a hydroizolace koupelny se Vám bez obtíží povede. Pokud chcete vyjádřit určité připomínky, jistě je zanechte v komentářích.