Ergonomická podložka pod záda

Napsal | 1.5.2015

Žijeme v době, kdy na židli, ať už doma, v práci, nebo v autě, sedíme prakticky celý den. Tento stav by ničemu nevadil, ale pouze za předpokladu, že bychom na všech výše zmíněných místech měli ergonomická sedadla, která by nijak nepoškozovala páteř, nebo držení těla. To se bohužel neděje a tak jsou na trhu speciální ergonomické podložky pod záda, na které jsme se zaměřili v dnešním článku. Pokud si tedy nechcete zničit záda, nebo už dokonce pociťujete při dlouhodobějším sezení bolet, určitě čtete dále.

Osvědčená klasika a její charakteristika

Na trhu poměrně přesvědčivě dominuje jeden druh podložky. Jedná se o černou ergonomickou podložku pod záda, jejíž speciální vystouplý tvar právě napomáhá správnému držení těla a zabraňuje prohýbání v bederní části zad. Vytváří tedy jakýsi výběžek, který něžně tlačí na Vaše záda tak, aby bylo vytvářeno vhodné držení těla. Podložka je vybavena několika popruhy, kterými se jednoduše připevní na židli, křeslo, nebo třeba autosedačku. Co se týče materiálu, jedná se o poměrně pevnou konstrukci, která odolá i objemnějším lidem. Navíc je tvořena jemnou síťovinou, která napomáhá cirkulaci vzduchu a v létě zabraňuje nepříjemnému pocení a „přilepování“.

Cena

Pokud se ptáte na cenu, a čekáte horentní sumy, jako v případě teleshoppingu a Kosmodisku, čeká na Vás příjemné překvapení. Ceny jsou u jednotlivých prodejců různé, nicméně v závěru za podložku nikdy nezaplatíte více než 300 korun. Podle našich informací pak prodává nejlevněji podložku server sevt.cz, a to sice za 199 korun.

Hřejivé alternativy

Jako alternativu, třeba do současného zimního prostředí, můžete zvolit ergonomickou vyhřívanou podložku JETT. Ta je napájena z elektrické sítě a je schopna vyvinout teplotu až 41°C, díky čemuž zabráníte problémům s ledvinami, bolavými zády, či jiným potížím. Součástí balení je pak regulátor, díky němuž si můžete teplotu sami nastavit, stejně tak délku zahřívání. Cena pak startuje na 900 korunách.